Військова контррозвідка Служби безпеки України затримала колаборанта, який під час окупації Херсона активно співпрацював із загарбниками.
Про це  повідомили  у СБУ.
 
За даними українських спецслужб, зрадник добровільно пішов служити охоронцем у тортуру, яку окупанти облаштували у захопленій Даріївській виправній колонії № 10. У цю тортуру росіяни звозили репресованих місцевих жителів, зокрема проукраїнських активістів.
 
 
Після звільнення Силами оборони України правобережної частини Херсонської області колаборант із якихось причин не втік разом із окупантами та деякий час переховувався. Згодом зрадник мобілізувався до ЗСУ, намагаючись уникнути покарання за зраду.
" Співробітники СБУ задокументували злочинну діяльність фігуранта та його спроби втекти від правосуддя в одній із військових частин на півдні України. За даними слідства, ворожим поплічником виявився мешканець Миколаївщини, ідеологічний прихильник рашизму ", - йдеться у повідомленні СБУ.
 
Слідчі зібрали докази співпраці колаборанта з російськими окупантами та повідомили затриманого про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України – добровільне зайняття громадянином України посади у незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території.
Наразі зрадник перебуває під вартою. За скоєні злочини йому загрожує до 15 років ув'язнення.