У сучасному світі практично будь-яка дія в інтернеті вимагає обовʼязкової реєстрації, тож кількість вигаданих та залучених паролів для різних облікових записів за останні роки зросла у кожного. Втім, іноді виявляється, що у найвідповідальніший момент пригадати необхідну комбінацію символів просто неможливо, проте є декілька дієвих способів, що допоможуть увійти у власний профіль.
.

Уважність на етапі реєстрації

Мінімізувати ризик втрати пароля можна заздалегідь, якщо дотримуватися порад форми реєстрації. У багатьох сервісах передбачено такий собі запасний аеродром, на який у разі чого буде відправлено дані для підтвердження входу. Часто користувачі нехтуються такою опцією, не бажаючи залишати зайві особисті дані, тим самим позбавляючи себе додаткових заходів безпеки. Особливо це важливо для сервісів, які передбачають фінансові операції, наприклад, сайти з азартними іграми. Зазвичай реєстраційні форми у гральних клубах ВІП казино завжди пропонують альтернативні способи входу.
.
Один з лайфхаків під час швидкої реєстрації - це запамʼятати пароль. Час показав, що опція виявилась напрочуд зручною та значно підвищує користування послугами, проте що робити, якщо вхід у профіль здійснюється з іншого пристрою? Саме для таких випадків і передбачено підтвердження особистості за допомогою смартфона.
.
Разом з тим найочевиднішим кроком є скористатися функцією “Забули пароль?”. На пошту надійде тимчасове посилання для входу, а вже у налаштуваннях необхідно буде вигадати нову комбінацію. символів для подальшого входу.
.

Альтернативні методи

Статистика говорить про те, що на зміну звичним інтернет-сайтам приходять мобільні додатки, які значно спрощують процедуру реєстрації та верифікації у різних сервісах. Деякі з них дозволяють встановити замість складного пароля коротку комбінацію цифр для входу, а інші взагалі скористатися функцією розпізнавання обличчя. Фахівці з кібербезпеки радять звертати увагу на такі опції, адже це не лише підвищує рівень захисту, а й звільняє від необхідності тримати всі паролі в голові.
 
Зрештою, якщо заздалегідь підстрахувати власний профіль не вийшло, то часто допомагають прості дії:

●  Спробувати ввести свій найрозповсюдженіший пароль, адже він є у кожного всупереч застереженням;

●  Якщо пароль зберігався раніше, проте не підходить, у налаштуваннях браузера можна його перевірити, знявши шифрування;

●  Звернутися у службу підтримки;

●  Перевірити власну електронну адресу - можливо, туди приходив пароль під час реєстрації.

Дуже часто сервіс, на якому відбувається реєстрація, видається зовсім не важливим, проте з часом виникає потреба до нього повернутися, тож краще будь-які створені паролі складати в окремому та захищеному місці. 
.