Рекрутинг до лав Збройних сил не скасовує процес мобілізації в Україні та не заміняє призов до армії. Необхідна кількість людей для захисту держави у будь-якому разі буде набрана.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на речника Міністерства оборони України Ілларіона Павлюка в ефірі телемарафону.
За його словами, в українців на тлі розмов про рекрутинг може скластися хибне враження, що відтепер країну захищає "тільки той, хто хоче, а хто не хоче, тому не треба". Однак це зовсім не так.
Павлюк зазначив, що рекрутинг - це передусім покращення сервісу, підходів до мобілізації тих людей, які готові служити в Збройних силах України.
 
"Ми пропонуємо добровільно, не чекаючи мобілізації чи повістки, доєднатися до ЗСУ пропонуємо вибір спеціальностей. Але це не може означати, що служитимуть лише тільки ті, хто хочуть і що тепер можна обрати тільки не бойові спеціальності, попри те, що у війську справді велика потреба в різних спеціальностях", - розповів речник.
 
 
Він додав, що за допомогою рекрутингу Міноборони зацікавлене набрати якнайбільше людей. Але оскільки є необхідність захищати Україну, то для цього "ми все одно доберемо ту кількість людей, яка потрібна", зокрема й завдяки мобілізації.
________________________________________________

Німеччина не збирається депортувати українських чоловіків для служби у ЗСУ

У Німеччині не будуть примушувати українських біженців до військової служби у Збройних силах, депортуючи їх в Україну.
Про це заявив міністр юстиції Німеччини Марко Бушман, повідомляє DW.
"Примушувати людей виконувати військову службу або проходити військову службу проти їхньої волі - це не наш випадок", - заявив Бушман.
За його словами, якщо влада України захоче призвати в армію чоловіків, які залишили країну, це не матиме практичних наслідків для українців, які живуть у Німеччині.
 
"Для мене неможливо уявити, як ми можемо примушувати людей з інших країн служити зі зброєю в руках, враховуючи, що, згідно з нашою конституцією, громадяни Німеччини не зобов'язані цього робити проти їхньої волі", - зазначив німецький міністр.
 
Варто зазначити, Німеччина одна із країн, яка прийняла найбільшу кількість українських біженців. Там українців забезпечують житлом, соціальними виплатами, а також допомагають інтегруватися у німецьке суспільство.
Нагадаємо, німецькі видання WELT та Bild опублікували інтерв'ю з міністром оборони України Рустемом Умєровим.
ЗМІ, цитуючи міністра, написали, що Міноборони буцімто планує призвати на військову службу з-за кордону українців. Йшлося про чоловіків віком 25-60 років.
 
.
 
Також зазначалося, що йдеться про запрошення, а всіх, хто не виконає цю вимогу, нібито чекають санкції, які поки що обговорюються. WELT та Bild процитувало Умєрова так: "Ми все ще обговорюємо, що буде, якщо вони (чоловіки - ред.) не приїдуть добровільно".
Пізніше у Міноборони України уточнили заяву міністра Рустема Умєрова, яку поширили німецькі видання WELT та Bild. Там зазначили, що на порядку денному немає обговорення призову чоловіків з-за кордону.
 
"На порядку денному немає обговорення призову з-за кордону. Якщо громадяни України за кордоном хочуть долучитися (до війська, - ред.), вони приїжджають в Україну й долучаються", - сказав начальник управління преси та інформації Міністерства оборони Іларіон Павлюк у коментарі РБК-Україна.
_______________________________________

У чому різниця між мобілізацією та рекрутингом: пояснення Данилова

Сьогодні Міністерство оборони співпрацює із чотирма рекрутинговими компаніями. Однак це не замінює мобілізацію.
Про це повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данилов в ефірі  "Українського радіо".
 
Як пояснив Данилов, рекрутинг та мобілізація є різними процесами, які не потрібно зрівнювати. Рекрутинг - це коли людина самостійно бачить, що військовим потрібна та чи інша професія, після чого вступає до Сил оборони через рекрутингову компанію.
 
 
"Це в жодному разі не замінює мобілізацію, це два різні процеси. Це за власним бажанням. У Міноборони сьогодні вже чотири компанії, з якими співпрацює з рекрутингу, проте це не одно процесу мобілізації. Це два різні процеси", - зазначив секретар РНБО. .