Підставою для подальшого продовження тимчасового захисту є рішення країн-членів ЄС наприкінці вересня 2023 року.
У ФРН дозволи на проживання українським біженцям автоматично продовжено до 4 березня 2025 року. Сьогодні Федеральна рада затвердила постанову. Про це повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ Німеччини.
 
Зазначається, що українським біженцям "не потрібно подавати заяву на продовження свого статусу проживання і не потрібно жодних пов'язаних із цим зустрічей з імміграційною владою. Підставою для подальшого продовження тимчасового захисту є рішення країн-членів ЄС наприкінці вересня 2023 року.
 
 
Як заявила федеральна міністерка внутрішніх справ Ненсі Фезер, всі, хто був змушений тікати від війни, залишаться в безпеці і матимуть доступ до освіти та ринку праці.
За її словами, влада Німеччини й надалі захищатиме українців і тісно підтримуватиме Україну.
За даними німецької сторони, наразі в Німеччині проживають майже 1,1 млн осіб, які в'їхали до країни з 24 лютого 2022 року у зв'язку з російською агресією проти України. З них майже 350 тисяч - діти та молодь до 18 років. Близько двох третин дорослих біженців - жінки.
 
Нагадаємо, за словами посла ФРН в Україні Мартіна Єгера, до Німеччині щомісяця прибуває близько 800 українських біженців. Вони зараз отримують фактично такі самі соціальні виплати, як і місцеве населення, яке їх потребує.
_______________________________________________

У Німеччині планують активніше працевлаштувати українських біженців

Агентства з праці більш активно пропонуватиме вакансії біженцям. Тим, хто відмовлятиметься від запропонованої роботи, можуть скоротити виплати.
У Німеччині заявили про необхідність пришвидшити процес працевлаштування українських біженців. З такою заявою виступив Міністр праці Губертус Гайль, передає у понеділок, 20 листопада, DW.
 
За словами Гайля, 400 тисяч безробітних людей у Німеччині знають німецьку мову на базовому рівні. Близько 200 тисяч із них - це біженці з України, які пройшли інтеграційний курс чи збираються це зробити.
 
.
 
"Ми говоримо про потенційні 400 тисяч людей на нашому ринку праці, які мають хоча б базові знання німецької мови", - сказав Гайль.
У свою чергу виконавчий директор німецької асоціації роботодавців (BDA) Штеффен Кампетер зазначив, що працевлаштування біженців має стати пріоритетом.
"Будь-які можливості працевлаштування кращі, ніж залишатися на виплатах соціальної допомоги", - сказав Кампетер, якого цитує агентство Reuters.
 
Уряд Німеччини планує посилити вимоги до українських біженців, зокрема зобов'язати їх регулярно звітувати про пошуки роботи. Раніше від українських біженців цього не вимагали, але тепер це зміниться, заявив міністр праці Губертус Гайль.
 
Українські біженці, які отримують допомогу від Німеччини, будуть зобов'язані регулярно звітувати про пошук роботи. Агентство з праці, у свою чергу, більш активно пропонуватиме їм вакансії, що відповідають їх кваліфікації та досвіду.
Гайль також зазначив, що тим, хто не захоче співпрацювати чи відмовлятися від запропонованої роботи, можуть скоротити виплати.