В Україні працюють над законопроектом, де планують прописати можливість вручення повістки через електронну пошту та рекомендованим листом.
Про це в  інтерв'ю  РБК-Україна розповів представник президента у Верховній Раді, член комітету з питань нацбезпеки та оборони Федір Веніславський.
"У законопроекті ми плануємо прописати можливість вручення повістки не лише особисто під розписку, а й через електронну пошту та рекомендованим листом", - заявив Веніславський.
 
Лист із повісткою будуть видавати представники поштових служб
За його словами, повідомлення про надходження рекомендованого листа прийде до поштової скриньки, а вже сам лист із повісткою військовозобов'язаному видаватимуть відповідні представники поштових служб особисто до рук. Веніславський назвав це так званою "публічною повісткою".
 
 
За словами представника президента у Раді, в Україні вже фактично діє електронний кабінет військовозобов'язаних та призовників, який міститиме всі ідентифікаційні дані.
"Ці норми повинні спростити отримання повістки та не дозволяти людям зловживати тим, що він нібито не отримує повістку і не порушує закон", - наголосив він.
 
Вручення повістки органами місцевого самоврядування та виконавчої влади
Веніславський додав, що у Раді прописують, що повістки можуть вручатися не лише представниками ТЦК, а й через органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади, щоб уточнити повноваження цих структур у питаннях мобілізації.
 
"Зараз у чинному законі про мобілізаційну підготовку та мобілізацію вже передбачено, що ці органи беруть участь у мобілізаційних заходах, але на практиці вони дуже часто уникають цих своїх обов'язків. Крім того, ми передбачаємо, що й військові адміністрації долучаються до цих заходів", - зазначив член комітету з питань національної безпеки та оборони.
_________________________________________________

Потрібна ротація: новий закон про мобілізацію вже у Раді

Верховна Рада України активно працює над переглядом законодавства у сфері мобілізації та військової служби. Михайло Цимбалюк, заступник голови парламентського комітету з питань соціальної політики та прав ветеранів, розповів про майбутні зміни під час національного телемарафону.
 
.
 
Ці зміни є відповіддю на мінливі потреби української армії, зокрема, на необхідність ротації особового складу. Робоча група, до складу якої входять представники всіх політичних фракцій і груп парламенту, очолює цю ініціативу. Вони ведуть постійні переговори з військовим керівництвом країни для остаточного узгодження деталей. Очікується, що найближчим часом на розгляд парламенту буде представлено кілька законопроектів, пов’язаних з цими змінами.
 
Основні запропоновані зміни включають
• Надання 90-денної оплачуваної відпустки для осіб, які повертаються з полону. Це передбачає спрощення процесу оформлення документів для військовослужбовців, які проходять медичне обстеження або лікування після поранень, а також зменшення бюрократичних перешкод.
• Створити умови для звільнення з військової служби осіб без громадянства або іноземців.
• Передбачити можливість звільнення від військової служби громадян з інвалідністю першої або другої групи.
• Надання можливості звільнення або демобілізації курсантів-жінок, які достроково розірвали контракт, у зв’язку з закінченням терміну його дії.
 
Крім того, нове законодавство спрямоване на врегулювання права на відстрочку від мобілізації для освітян, викладачів та студентів. Цей перегляд має вирішальне значення для забезпечення відповідності вимог до військової служби сучасним потребам і гуманітарним міркуванням в Україні.