Україна має мобілізувати максимально можливу кількість людей - у тому числі жінок та тих, хто виїхав за кордон.
Так вважає екс-командувач військ США в Європі Бен Ходжес.
Їм доведеться покращити систему призову, щоб довести чисельність до максимуму можливого. Просто зараз у них занадто багато чоловіків і жінок призовного віку, які тиняються Україною. А вони мають бути в армії. І ще тисячі українців, чоловіків призовного віку, осіли тут, в Німеччини, Польщі, Румунії ”, - заявив генерал.
 
Щодо нарощування військового виробництва в умовах постійних бомбардувань він запропонував взяти приклад із гітлерівської Німеччини часів Другої світової.
Під час війни цілком можна збільшити виробництво. Навіть коли на ваші міста падає шквал російських ракет. Просто подумайте, що Німеччина зробила в 1944 році. Пік виробництва літаків для Люфтваффе припав на 1944 рік. І це після більш ніж двох років безперервних бомбардувань німецьких міст ВПС Британії та США ”, - зазначив Ходжес.
_____________________________________________

Мобілізація жінок: у ЗСУ дали важливі пояснення

На даний момент в ЗСУ є багато професій для жінок, проте мобілізують їх тільки за особистим бажанням. Жінки-медики завжди були військовозобов’язаними. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів начальник служби зі зв’язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо.
 
 
Він пояснив, що росіяни намагалися розхитати тему мобілізації жінок. «Насправді все набагато простіше. Жінки-медики завжди були військовозобов’язаними. Після закінчення свого вузу вони знали, що вони військовозобов’язані і повинні були стати на військовий облік в свої ТЦК і СП», — пояснив Фітьо.
 
За його словами, був період, коли знищувалася система військового обліку. Тому деякі медики не стали на військовий облік.
 
«Зараз же немає таких проблем взагалі, тому що наші жінки-медики просто телефонують у свій ТЦК і СП, домовляються, коли їм можна прийти, проходять медичний огляд, надають необхідний перелік документів, стають на військовий облік і продовжують займатися своєю роботою. Ажіотажу ніякого не було, жінок в армію ми не мобілізуємо. Як показує практика, російська пропаганда тут програла повністю», — пояснив Фітьо.
 
.
 
Він додав, що необхідно користуватися виключно офіційними джерелами інформації для того, щоб не потрапляти на «фейки».
 
«Хто хоче приєднатися до Збройних Сил України серед жінок — це можна зробити самостійно, можна звернутися і за мобілізацією, якщо професія затребувана. У нас в армії є жінки-артилеристи, є жінки-пілоти в армійській авіації. Тобто професій для жінок в Силах оборони багато, але це виключно за власним бажанням», — резюмував Володимир Фітьо.
________________________________________________

"Впіймали як злодія": обмежено придатного чоловіка після "медкомісії" відправили одразу на полігон

На Львівщині представники Червоноградського РТЦК та СП мобілізували обмежено придатного чоловіка, який ніколи не був на військовому обліку.
Про це у Facebook розповіла його сестра Галина Чоп.
За словами жінки, представники РТЦК та СП перехопили її брата вранці 19 грудня. Попри те, що він мав при собі документи, що є обмежено придатним і ніколи не був на військовому обліку.
 
"В нього забрали телефон, документи і цілий день катали по комісіям під конвоєм, не даючи навіть змоги зателефонувати родичам і надати лікарям свій діагноз про перенесену важку травму в дитинстві, на підставі чого його було звільнено від проходження військової служби", - розповіла подробиці Галина.
 
 
За словами жінки, її брат ніколи не ховався, не виїжджав за кордон, хоча мав на те право.
 
"Його зловили як злодія. Він живе за місцем прописки і ніколи до цього не отримував повістки. У лютому 2022 сам замельдувався до військкомату, але тоді йому сказали, що такі вояки їм не потрібні. Сьогодні його одного кілька військових катали між Червоноградом і Сокалем, лікарі визнали його здоровим, навіть не подивившись на виписки з історії хвороби, і без права заїхати додому одного в машині ввечері повезли на полігон до Рівного.
 
Я розумію, в країні війна і моя родина від неї не ховалась, всіляко підтримуючи військових. Але чому мого брата везуть до війська, як злодія? Хто має за це відповідати? Як людина, яка ще зранку була обмежено придатна, стала абсолютно здоровою під вечір? Чи це хороша мотивація для людей вступати до збройних сили? Мамі навіть не дали можливості з ним поговорити", - підсумувала Галина Чоп.