Українські воїни з початку повномасштабної війни знищили до 90% особового складу професійних частин армії РФ. Ті, кого РФ зараз бере у свої війська, - це додатковий ресурс без належної підготовки та злагодження.
 
"По-перше, у РФ мобілізаційні ресурси не безмежні, хоча багато аналітиків кажуть, що безмежні. Я просто знаю Росію та її можливості, тому нахапати всіх вони могли. Але з іншого боку та модель прихованої мобілізації, тобто планова пряма мобілізація, залучення під силовим форматом за квотами з кожної області в рамках неофіційної мобілізації, найманці, зеки, приватні структури, які формують підрозділи для збройних сил РФ, спецслужби – ця вся армада випробувана. І 2023 рік показав, що всі можливості вони мали, і можливості по прихованій мобілізації до 1 млн осіб фактично зараз знецінені, бо все воно не дає такого ефекту", - заявив екс-голова Служби зовнішньої розвідки, генерал Микола Маломуж у ефірі "Еспресо".
 
 
За його словами, зараз на головні ділянки фронту росіяни кидають більш-менш професійні частини, але вони не вирішують завдання. Генерал переконаний, що минулий рік був для РФ провалом, а у 2024 році загарбники вже не мають можливості робити щось системно.
 
"Після виборів у РФ розпочати мобілізацію при їхніх таких втратах – величезна проблема для російського суспільства. Путін би хотів на тлі перемоги демонструвати, що він щось досяг, але результату нема при величезних втратах. Після виборів розпочати масову мобілізацію під загрозою наших наступів для Путіна - величезна дестабілізація, бо це призведе до зрушень у системі та проявить слабкість режиму, що відчує путінське оточення та зомбоване російське суспільство", - наголосив Маломуж.
 
На його думку, ЗСУ треба витримати ворожу потугу зимою, а весною нова стратегія забезпечить заходи для знищення окупантів на фронті та в тилу. генерал вважає, що жодна мобілізація у РФ вже не буде актуальна, оскільки багато росіян зрозуміють, що при такому форматі російські мобілізовані будуть знищені. Маломуж спрогнозував, що під впливом наших перемог зрушиться ситуація в Росії.
______________________________________________

Путіна попереджали, що втратить РФ у війні з Україною, – Соловей

Удари по Білгороду не стали новиною для Кремля. Влада РФ вважає це, як і можливу втрату контролю над частиною Білгородської області, "неминучими втратами".
Таку резонансну заяву зробив російський політолог Валерій Соловей в інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону.
 
.
 
"Ще пізньої весни та влітку минулого 2023 року аналітики з безпеки попереджали, що військові дії захоплять територію Росії. Більше того, на той момент вони не виключали, що деякі території Білгородської області можуть бути втрачені. Вони не говорили, що буде втрачено Бєлгород, але вони попереджали керівництво Росії (...), що деякі території можуть бути втрачені", - розповів Соловей.
 
Він запевняє, що Кремль цілком влаштовує такий розвиток подій.
"У мене насправді відчуття, що цей факт для Патрушева якраз став частиною його оцінки ситуації. Це неминучі втрати, як і удари ЗСУ по Криму", - сказав російський політолог.
 
Зазначимо, що Соловей наполягає на своїй версії, згідно з якою диктатор РФ Володимир Путін помер восени 2023 року, а влада в країні була захоплена чекістами під керівництвом секретаря Ради безпеки Миколи Патрушева. За даними політолога, роль диктатора нібито виконує двійник. Якихось переконливих доказів озвученої інформації на сьогодні немає.