Напевне багато хто пам’ятає телевізійний ролик в 90-х з фразою “Ти не один, нас 52 мільйони”. На жаль це твердження зовсім не актуальне зараз. Стало відомо, скільки людей покинуло Україну після початку війни. 
Директор та академік Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова повідомила, що дані про кількість українців дуже різні. Загалом є два джерела — західні структури та наші прикордонники. 
 
Деталі
Лібанова зазначила, що якщо за   з 24 лютого 2022 року по сьогодні від тих хто виїхав відняти тих, хто приїхав, то вийде десь 1,8 мільйона українців. Якщо стежити за даними від ООН, то виходить, що з України виїхало близько шести мільйонів осіб. Тож звідки така різниця?
 
 
Дослідниця припустила, що спочатку врахували не всіх українців, особливо в дні коли за кордон виїжджало по 120 тисяч осіб. Багато хто виїжджав за внутрішніми документами або через “Дію”. 
Прикордонники нагадують, що система “Аркан” не працювала. Про кількість людей враховувала. Саме тому Лібанова допускає виникнення значної різниці. 
Дослідниця стверджує, що різниці у мільйони бути не повинно. Можливо якась частина людей зареєстрована за кордоном, але повернулася до України. 
 
В ООН наголошують, що загальна кількість біженців перевищила 6 мільйонів. Ще 1,2 мільйона виїхало до Росії, а близько 800 000 осіб перебувають за межами Євросоюзу — у Великій Британії, Канаді та США.
 
Тож скільки людей залишилося в Україні
За словами Лібанової, зараз населення України складає близько 37 мільйонів у межах кордонів 1991 року. Якщо не враховувати окуповані території, то це близько 31 мільйона. 
Зазначимо, що у 2023 році Україна стала країною з найнижчою народжуваністю у Європейському. Показник — 0,7 дитини на одну жінку. Тож вже в найближчі десять років населення України, ймовірно, скоротиться до 30 мільйонів людей. А якщо війна триватиме, то цифри будуть ще сумнішими. 
__________________________________________________________

В Україні будуть масові звільнення бюджетників: також їм по-новому нараховуватимуть зарплату

З 1 січня в Україні розпочалося багато змін. Торкнулись вони й держслужбовців. Зокрема, тепер їхня зарплата розраховуватиметься по-іншому, а ще буде закрито приблизно 20 тисяч вакансій, які роками висять і на ці посади нікого не беруть. Всі ці дії мали б допомогти державі зекономити велику суму коштів, яка пішла б на оборонну сферу. Мова про 8 мільярдів гривень, що дійсно не маленька сума, а особливо зараз в умовах війни, коли бюджетні кошти постійно у дефіциті.
 
.
 
Про нову систему пояснили у Кабінеті Міністрів
Про те, як все відбуватиметься і для чого розповіли в ефірі національного телемарафону. Спікером виступив міністр Олег Немчінов.
 
“В Україні до скорочення цих умовних майже 20 тис., за даними за третій квартал 2023 року, було близько 32-33 тис. вакансій. Навіщо вони трималися в органах? Щоб тримати фонд, яким компенсувати мізерні зарплати. І завжди вважалося, що у нас роздуті штати. Ніхто не намагається порівняти штат міністерства в Україні зі штатом міністерства в рядовій країні ЄС і здивуватися, наскільки у нас маленькі штати“, – зазначив Немчінов.
Однак попри те, міністр вважає, що потреба у кваліфікованих держслужбовцях все ж існує.
 
“Коли роками не заповнюються вакансії, щоб мати фонд оплати праці, щоб платити мінімалку людям… Вони висять роками. Зараз, коли структура оплати праці зміниться і буде гідний посадовий оклад, який залежить від виконання обов’язків, уже не буде потреби в т.ч. в роздутих штатах”, – пояснив міністр.
Новий законопроєкт про систему оплати праці ще не прийнято, однак наразі робиться все, аби він був реалізований та затверджений вже цього року.
 
 
Відомо, що будуть серйозні обмеження щодо різноманітних надбавок, адже інколи розмір премії чи надбавки на 300% перевищує оклад працівника і це максимально не правильно. Тепер, наприклад, за вислугу років буде надбавка не більше ніж 30%.
Наостанок Немчінов додав, що з 15 січня для держслужбовців працює гаряча лінія 0 800 505 442, де вони можуть дізнатися, що буде з їхніми зарплатами та посадами після усіх цих змін.