У Міністерстві оборони розповіли виданню Financial Times про процес мобілізації України та пробеми.
Про це пише ТСН.
Українці розуміють, що свою країну треба захищати
Журналісти запитали, що "людям і бізнесу незрозуміло, чому Генштаб не може використати ті резерви, які у них вже є, і чому потрібно мобілізувати 400-500 тисяч?".
"Ми категорично проти узагальнень, які визначають ставлення всього українського народу на підставі окремих думок чи повідомлень у соціальних медіа. Українці добре розуміють необхідність захищати власну країну", – наголосили у відомстві.
За інформацією МОУ, рекрутингова кампанія до армії, яка щойно розпочалася і наразі пропонує набір на обмежене коло військових спеціальностей, вже продемонструвала, що жодного загального нерозуміння немає. На майже 8 тисяч відкритих вакансій маємо понад 90 тисяч заявок.
Кількість мобілізованих
В Міноборони відмовилися назвати цифру, скільки мобілізованих потребують Сили оборони. Проте наголосили, що 400-500 тисяч є загальними оцінками.
Чи дійсно 300 тисяч на фронті, а в тилу – 700 тисяч? Чому не мобілізують СБУ та поліцію?
"Новий законопроєкт пропонує мобілізацію певної частини поліцейських, утім, відсоток має бути визначений таким чином, щоб поліція й далі виконувала свою функцію забезпечення правопорядку", – відповіли в Міноборони.
Своєю чергою СБУ має як власні бойові підрозділи, що ведуть бойові дії безпосередньо на лінії зіткнення, так і ті, що планують і здійснюють операції з ураження сил ворога в його тилу.
"Також Служба безпеки виконує надзвичайно важливу роль у некінетичній протидії російській агресії, боротьбі зі шпіонажем, інформаційній протидії, протистоянні кіберзагрозам, виконує завдання розвідувального та антитерористичного характеру тощо", – йдеться в повідомленні.
.
На думку МОУ, заклики відправити на фронт поліцейських і військовослужбовців СБУ, на жаль, використовуються спекулятивно для поширення думки, що захист України не є справою всіх її громадян, а лише завданням окремих кіл суспільства.
"Втім, історія доводить, що повномасштабній агресії неможливо протистояти винятково силами професіоналів. Коли на Україну напала держава із втричі більшим населенням та суттєвою перевагою в чисельності війська та спроможності ВПК, мобілізація громадян, придатних до військової служби – єдиний механізм, який дозволяє стримати ворога та врятувати країну, міста, людей", – наголосили у відомстві.
Тож чому в тилу стільки військових
"У жодній сучасній війні на фронті не може перебувати більшість військовослужбовців. Логістика, розвідка, забезпечення, планування, командування, операції некінетичного впливу, розробка й модифікація та ремонт озброєння, лікування і реабілітація військових, підготовка та перепідготовка, інформаційний супровід і багато всього іншого – це небойові завдання, без яких сучасна війна не є можливою", – запевняє МОУ.
________________________________________________
Комітет Ради залишив у законопроекті про мобілізацію обмеження на керування транспортом для ухилянтів
Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки ухвалив рішення відхилити всі пропозиції щодо застосування заходів впливу за ухилення від мобілізації, крім однієї. Йдеться про обмеження керування транспортним засобом. Про це повідомив народний депутат України від парламентської фракції "Слуга народу", член профільного комітету ВР Олександр Федієнко, передає Апарата Верховної Ради.
- Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вже більш ніж удвічі зменшив кількість поправок до законопроекту про мобілізацію. Щодня розглядається близько 300 поправок, - поінформував він. - При цьому комітет відхилив усі пропозиції щодо тимчасових обмежень для тих, хто ухиляється, а залишив лише норму про обмеження керування транспортним засобом.
За його словами, закон вибудовується з погляду норм права як рамковий механізм, а спосіб виконання вже визначатиметься підзаконними документами. Народний депутат зазначив, що чинне законодавство не заважає ТЦК формувати мобілізаційний потенціал, але законопроект, що зараз наробляється, про мобілізацію насамперед має дати мотивацію, а також удосконалити роботу ТЦК.