Уряд Великої Британії анонсував зміни до законів, які мають на меті максимально скоротити присутність нелегальних мігрантів на території цієї країни. Водночас для тих, хто перебуває там легально, будуть застосовані більш жорсткі правила, які також сприятимуть відтоку іноземців із країни.
Такі зміни до міграційного законодавства планує уряд теперішнього прем’єра Кіра Стармера та має на меті їх втілити, повідомляє Sky News.
Ці плани Стармера та його уряду мають бути втілені до 2029 року. Саме тоді закінчиться каденція нинішнього уряду. Зміни до міграційних правил опубліковані у так званій "Білій книзі". Це документ, в якому урядовці викладають свої пропозиції змін до закону.
Які зміни до міграційного законодавства планує уряд Кіра Стармера
Від осіб, які самі не заробляють, а знаходяться на утриманні власників віз, вимагатимуть хоча би базового знання англійської мови. Зараз це не є обов’язковою нормою.
Для отримання статусу постійного мешканця іноземцям треба буде прожити в Британії упродовж 10 років. Зараз досить п’яти років. Проте особам, які роблять значний внесок у розвиток Британії, для отримання статусу постійного мешканця досить буде і п’яти років.
Особи, які в’їжджатимуть до Британії за візою кваліфікованого працівника, повинні будуть мати щонайменше ступінь бакалавра. Раніше його не вимагали.
Запровадять також жорсткіші правила при наймі іноземців на робочі місця з "критичним" дефіцитом навичок.
Іноземці, що навчались у британських вишах і мають студентські візи, матимуть право на перебування у Британії після закінчення навчання упродовж 18 місяців. Зараз цей строк дорівнює двом рокам.
.
Гуманітарні візи для громадян України, Афганістану та Гонконгу залишаться. Однак уряд Британії вимагатиме, щоб ті, хто взяв на себе утримання цих мігрантів, могли це роботи стабільно, без сторонньої допомоги.
Урядовці також переглянуть візовий режим, за якого роботодавці можуть в’їжджати до Британії разом зі своїми хатніми працівниками (за однією візою), щоб запобігати сучасному рабству.
Отже, уряд Стармера має намір більш жорстко застосовувати міграційні правила, щоби максимально скоротити потік небажаних мігрантів до Британії.