Опанувати українську мову вирішили депутати Новокаховської міськради. Курси для них уже почав проводити місцевий гуманітарний інститут університету “Україна”. Перше ж заняття, як повідомляють у міськраді, викликало інтерес як серед депутатів, так і посадовців.
 
“Курси направлені не лише на освоєння навичок вільного використання української мови у робочому та повсякденному спілкуванні, але й на підвищення рівня професійного використання мови у діловому документообігу та спілкуванні”, — йдеться в повідомленні на офіційному сайті Новокаховської громади.
 
 
Заняття для депутатів і чиновників проходитимуть щовівторка і щочетверга.
Нагадаємо, що в нинішньому році уповноважений із захисту державної мови склав акт і протокол на Новокаховську міськраду за порушення закону про державну мову. Підставою стало звернення до мовного омбудсмена щодо використання секретарем міськради Дмитром Васильєвим та деякими депутатами міськради під час пленарних засідань її сесій російської мови. 
 
Крім того, як повідомив “Новому дню” мовний омбудсмен Тарас Кремінь, секретаріат уповноваженого із захисту державної мови розпочав здійснення державного контролю за застосуванням державної мови Херсонською облдержадміністрацією. Приводом для цього став факт порушення закону про державну мову нещодавно призначеним головою ХОДА Геннадієм Лагутою: під час офіційної зустрічі 12 листопада у приміщенні Генічеської райради він спілкувався російською.
Олег БАТУРІН.