Так званий "указ" колаборанта Володимира Сальдо про введення нових тарифів за комунальні послуги для жителів Херсонщини популізм і чергова спроба пограбування населення - вважає економіст Володимир Молчанов.
За його словами, платежі фейковому захопленому Херсонобленерго, як і іншим "постачальникам", є нікчемними й не звільняють від оплати на законні рахунки законним постачальникам.
 
"Затверджені Сальдо тарифи не відповідають ні собівартості послуг енергоносіїв, ні цінам чинним на українському ринку. Російські копійки за кубометр газу це смішно. Всі комунальні послуги, які херсонці оплачуватимуть, якщо оплачуватимуть, на російські рахунки, - це оплата ні за що, нікому і в нікуди", - каже Соболевський.
 
 
Більшість херсонців сплачують комунальні послуги на рахунки українських банків, розповіла жителька тимчасово окупованого міста і поділилась власним досвідом. Вона вносить показники в особистий кабінет на сайті підприємства і сплачує рахунки за українськими реквізитами.
 
"Після відключення Інтернет-провайдерів це стало складніше. Інтернет з Криму блокує соцмережі, месенджері та застосунки, доводиться користуватись платним VPN застосунком, щоб заходити на українські сайти. Платити готівкою у касах комунальних служб, по-перше, немає можливості, бо ніде зняти гроші, по-друге, я сплачую комунальні платежі за ресурси й послуги, які надає українська держава. На інші рахунки платити не збираюсь", - говорить херсонка.
 
Російська федерація не постачає жодних послуг на тимчасово окуповані території, а тому змінювати тарифи не може, пояснив голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко.
 
.
 
"Вони можуть намагатися встановити якісь граничні тарифи. По-перше, на це ніхто не пристане, по-друге, херсонці ігнорують рух російського рубля на своїй території. А цей банк, який вказаний у так званому документі, відноситься до російських. Тому він не може прийняти платежі в гривні. Тому я думаю, це чергова афера", - розповів голова облради.
Найімовірніше, населення буде ігнорувати "нововведення" російської окупаційної влади, так само як і платники податків "перереєстрацію", сказав економіст Володимир Молчанов.
____________________________________________________________

Російські окупанти провалили вступ до “ВНЗ” у Херсоні й Мелітополі

У тимчасово окупованих Херсоні та Мелітополі російські загарбники не можуть знайти бажаючих навчатись у місцевих “вишах”.
Про це повідомив Стратком ЗСУ. 
“Херсонський державний університет окупанти перейменували на “Херсонский государственный университет”: студентів немає, “вступ без іспитів” нікого не цікавить, дипломів не даватимуть”, - повідомили в Страткомі.
 
Крім того, у Мелітополі “Новий університет МДУ (МелДУ)” люди також оминають. стороною. Хоча у ньому є кілька десятків викладачів-колаборантів, студенти не бажають отримувати знання від зрадників. Також їх не цікавить російська “макулатура”. 
___________________________________________________________

Повний провал: окупаційна влада стверджує, що відкриє на Херсонщині 28 шкіл й 24 дитсадка

Так звана «начальниця» фейкового «департаменту освіти й науки військово-цивільної адміністрації Херсонської області» Тетяна Кузьміч каже про підготовку до відкриття 28 шкіл й 24 дитсадків.
Така кількість закладів повинна запрацювати в Херсонській області під патронатом окупантів.
 
Це - лише дуже мала частина освітніх закладів, які є на Херсонщині. Загалом в області працюють 457 шкіл, а стосовно дитячих садків, то в одному Херсоні їх понад 80. Тобто, якщо на початок навчального року вдасться таки відкрити 28 шкіл й 24 дитсадка, як колаборанти обіцяють зараз, то це буде повним провалом. Бо означатиме, що погодилася на колаборантство мізерна частина педагогів.
 
 
Відомо, що в самому Херсоні ймовірно відкриються лише п'ять шкіл.
Щодо наміру загарбників завезти на окуповану територію педагогів з росії, зокрема, з Дагестану, то є великі сумніви, що вчителі охоче поїдуть туди, де ведуться активні бойові дії.
Втім, ймовірно, що 2022-2023 навчальний рік почнеться на Херсонщині зовсім не так, як це планують окупанти. Якщо до початку навчального року ЗСУ звільнять область.