Заява відомого українського коміка про те, що знищення Росією нашої мови є «пропагандистським штампом», обурила не лише мешканців підконтрольної території, а і тих українців, які змушені залишатись в окупації. Те, що Росія таки знищує українську мову, підтверджують останні заяви саме російських пропагандистів.
«З 1 вересня 2025 року українську мову виключать з обов’язкової шкільної програми у нових регіонах і Криму, – повідомляє окупаційний телеграм-канал «Главное в Херсоне и области». – Наказ Міносвіти РФ вже опублікований на порталі правових актів». Щоправда, зазначають, українську ще можна буде вивчати факультативно, але хто з батьків схоче привертати зайву увагу окупантів, обираючи такий факультатив для своєї дитини?
Разом з мовою загарбники на Херсонщині та інших окупованих регіонах знищують і українську культуру загалом. Особливо стараються після чергового повторення Путіним маячні про «один народ». Українців у свідомості окупантів просто не існує. І колаборанти стараються догодити їм у цьому з усіх сил. В окупаційному Богданівсьому сільському клубі Каховського «муніципального округу», наприклад недавно відзначали «день балалайки». «Це не просто свято, це символ російської душі, відображений у трьох струнах», – розповіла пропагандистам колаборантка Тетяна Шилюк, яку окупанти призначили завклубом.
Таке саме свято відзначали і в окупаційному Азовському сільському будинку культури Генічеського «округу». «Організатори заходу не лише познайомили дітей з історією і особливостями балалайки, аде і пробудили у них інтерес до російської народної музики і вивчення культурного спадку країни», – повідомила окупаційна адміністрація.
А в окупаційному Нижньосірогозькому центрі культури і дозвілля колаборанти святкували «день дружби і єднання слов’ян». Вгадаєте з першого разу, який саме слов’янський народ не був представлений на святкуванні? Правильно, ні національного українського одягу, ні пісень, ні прапору на окупаційному святі не було.
В окупаційному Красненському БК Скадовського «муніципального округу» у рамках окупаційного свята присутнім показали відео з назвою «Дві сестри – Білорусь і Росія». «Подібні заходи сприяють не лише поглибленню знань про власні корені, але і формуванню почуття єдності», – написала окупаційна адміністрація у соцмережі.
Богдан СТРАЖАК
.