Російські окупанти повідомили про відкриття в смт Нижні Сірогози Генічеського району Херсонщини дитячо-юнацької спортивної школи і оголосили набір дітей для занять спортом. Тренерами до ДЮСШ вони набрали вчителів-колаборантів із навколишніх шкіл, частина з них не має жодного відношення до тих видів спорту, які вони викладатимуть.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.
 
Про відкриття в Нижніх Сірогозах ДЮСШ написали в телеграм-каналі місцевої окупаційної адміністрації. Загарбники запрошують дітей до 18 років для занять у такі секції: футболу з тренером-викладачем Сінкевичем Олегом Богдановичем, волейболу з Носовим Андрієм Юрійовичем, пауерліфтингом з тренером Татаринцевим Валерієм Володимировичем і  рукопашного бою з Гуменюком Дмитром Вікторовичем.
 
 
Мешканці окупованої громади зустріли це повідомлення зі сміхом. Адже самі загарбники встигли розграбувати майно Нижньосірогозької ДЮСШ і її філії в Нижніх Торгаях та вивезти все це в невідомому напрямку. Тож на якій базі працюватиме заклад – незрозуміло. Крім того, деякі з тренерів не мають жодного відношення до тих видів спорту, які вони викладатимуть дітям.
 
«Валерій Татаринцев, який працює вчителем фізкультури в Нижньосірогозькому ліцеї, у своєму житті нічого важчого за пляшку горілки в руках ніколи не тримав. Як він буде тренувати дітей силовому виду спорту пауерліфтингу – цілковита загадка. Ми б хотіли на це подивитися», – розповіли мешканці Нижніх Сірогоз.
 
Як повідомляв ЦЖР, Валерію Татаринцеву більше пасує роль тамади  у окупантів. Наприкінці грудня 2022 року саме він виступив ведучим на новорічному п’яному застіллі, організованому в захопленому росіянами Нижньосірогозькому ліцеї.
 
.
 
Інший тренер незаконно відкритої окупантами в Нижніх Сірогозах ДЮСШ Олег Сінкевич колись працював вчителем фізкультури в Нижньоторгаївській школі і вів секцію футболу в Нижньосірогозькій ДЮСШ, але довгий час перебував за межами Херсонщини на заробітках. 
Андрій Носов працює вчителем фізкультури у відкритому окупантами Верхньосірогозькому ліцеї, мешкає в селі Сірогози. 
«Звідки взявся в Нижніх Сірогозах Дмитро Гуменюк, який викладатиме рукопашний бій – невідомо. Він не місцевий і хто він взагалі такий – ніхто в селищі не знає», – сказали ЦЖР місцеві мешканці.
 
Як писав ЦЖР, Служба безпеки України заочно повідомила про підозру в державній зраді 53-річній Олені Видрі, колаборантці-директорці Новоолександрівського ліцею Нижньосірогозької громади, про яку ми розповідали не раз. Їй «світить» довічне позбавлення волі і конфіскація майна. Загалом на території цієї громади окупантам вдалося відкрити три заклади загальної середньої освіти з чотирнадцяти.