Мінімальну пенсію в Україні підвищать з 2093 до 2361 грн вже з січня 2024 року. Максимальну пенсію збільшать з 20 930 до 23 610 грн. Як повідомляє портал "Обозрєватєль", за стаж понад норму українцям доплачуватимуть замість 20,9 грн за кожен додатковий рік до 23,6 грн.
Також у січні наступного року підвищать пенсії для тих українців, які виконали вимоги щодо стажу (30 років для жінок і 35 років для чоловіків) і досягли 65-річчя. Згідно із законом розмір їх пенсії не може бути менше 40% мінімалки. З січня 2024 року пенсія збільшиться з 2680 до 2840 грн.
При розрахунку пенсії середню зарплату за три роки множать на відношення середньої зарплати по країні до середньої зарплати майбутнього пенсіонера (місяць до місяця). Отриману суму множать на кількість відпрацьованих років і на 1%.
Крім того, українець, який сплачує внески з середньої зарплати, на пенсії зможе отримувати виплату в розмірі близько 29% звичного доходу. В даний час ця сума становить 4,5 тисячі грн. При цьому той, хто офіційно отримує мінімальну зарплату, отримає пенсію в розмірі всього 2093 грн. А для того, щоб отримувати пенсію в розмірі 10 тисяч грн, офіційна зарплата повинна становити 33,3 тисячі грн. Йдеться про офіційний дохід, з якого сплачують внески.
Середня пенсія українців, які вийшли на пенсію за віком, становить 5230 грн. Пенсія українців, які отримали пенсію за вислугою років, в середньому становить 9635 грн. До речі, всього в Україні пенсії отримують 10,539 млн осіб. За рік (з жовтня по жовтень) кількість пенсіонерів зменшилася на 187 тисяч осіб. До повномасштабної війни настільки значного скорочення кількості пенсіонерів в Україні не було. Частина пенсіонерів продовжують працювати на заслуженому відпочинку. На даний момент в цьому статусі перебувають 2,7 млн осіб.
_____________________________________________
Українцям надсилають платіжки із боргом за газ, якого немає: чому так відбувається
Деяким українцям можуть телефонувати щодо заборгованості за газ, якої немає. У компанії "Нафтогаз" розповіли, чому так може статися, та що робити в такому випадку.
У компанії наголосили, що споживачам, які некоректно оплачували рахунки за споживчий природний газ, тобто не вказували особовий рахунок в призначенні платежу, можуть прийти повідомлення про борг. Адже в такому випадку гроші зберігаються на рахунку "до з’ясування".
.
У "Нафтогазі" розповіли, що споживачу, який опинився в подібній ситуації, потрібно скласти з постачальником послуг акт звіряння розрахунків. Таким чином в компанії зможуть переконатися, що всі оплати, які були здійснені, зараховані саме на особовий рахунок клієнта.
Також компанія зможе перенести кошти на особовий рахунок у разі неправильно зарахованих оплат від споживача та за умови надання повного пакета документів від платника для перенесення грошей.
Крім цього, борг може виникнути, якщо споживач не передає показання, адже в такому випадку оператор ГРМ передає показники не фактично спожитого обсягу газу, а розрахункового. У результаті споживачу потрібно передати показання лічильника або викликати контролера ОГРМ та здійснити контрольне зняття показань приладу обліку.
"В наступному місяці ми отримаємо скориговані обсяги споживання, які зменшать або збільшать суму заборгованості", — додали в "Нафтогазі".