Під час масованих ракетних ударів по Україні 8 липня війська РФ, ймовірно, застосували нову тактику, щоб максимізувати збитки від таких серій ударів.
Про це у своєму огляді  пише  Інститут вивчення війни, додаючи, що така тактика коштує окремого аналізу.
 
Фахівці ISW звернули увагу на коментарі Юрія Ігната, який залишився працювати в Повітряних силах ЗСУ після того, як пішов з посади речника. Після удару 8 липня він наголосив, що Росія постійно удосконалює не лише розвідувальні та ударні безпілотники, але й інші засоби повітряного нападу — крилаті та балістичні ракети. «Як наслідок, їх стає важче виявляти та знищувати. Ворожі ракети оснащуються додатковими засобами, зокрема радіолокаційними та тепловими пастками», — пояснив Ігнат.
 
 
За його словами, учора російські крилаті ракети «летіли на надмалих висотах, бойова робота [сил ППО] по них велася подекуди на висоті до півсотні [50] метрів, що, звісно, теж може призвести до жахливих наслідків на землі».
 
До цих коментарів ISW додає, що українські сили ППО досі мали високі показники збиття певних типів крилатих ракет, зокрема старішого різновиду Х-101.
 
Однак припущення Ігната про те, що війська РФ завдавали ударів крилатими ракетами на таких низьких висотах, свідчить, що росіяни, ймовірно, змінили свою тактику та /або технології. В ISW припускають, що РФ намагається завдати максимальної шкоди українській інфраструктурі, не даючи українській ППО практично ніякого часу на відповідь та реакцію на атаку, аж доки ракета не опиниться вже на близькій відстані від землі.
 
.
 
Раніше Ігнат також пояснював, що російські сили застосовують й інші нові тактичні прийоми. «Ворог […] запускає БПЛА без навігації, без сигналу GPS. І вмикається цей сигнал безпосередньо над об'єктом, який ворог планує розвідувати, і завдати туди вже удар Іскандером», — заявляв ексречник Повітряних сил. В ISW пояснюють, що росіяни, вочевидь, намагаються заблокувати електромагнітні сигнатури своїх безпілотників до останнього можливого моменту, аби запобігти їх виявленню українськими силами. Тож до того моменту, коли Сили оборони виявлять дрон, російська ракета, політ якої він мав би коригувати, уже може бути близько до цільової точки.
 
В ISW також нагадують, що за час повномасштабного вторгнення РФ постійно адаптує тактику ракетних атак проти України, щоб скористатися нестачею систем протиповітряної оборони у ЗСУ.
Тож удари 8 липня являють собою новий і адаптований «пакет» ударів, і Україні доведеться навчитися відповідати на такі удари необхідним рівнем протиповітряної оборони з використанням західних систем, яких так потребує офіційний Київ.