Під загрозою закриття в Бериславській громаді опинився Шляхівський заклад повної загальної середньої освіти. Причиною цього стало небажання депутатів міської ради виділяти кошти на встановлення там пожежної сигналізації. За словами начальника управління освіти, культури, молоді, туризму та спорту міськради Михайла Гончара, на це планувалось виділити 673 тис. грн. 
 
— Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області звернулося з позовною заявою до Шляхівської школи, в якій просить повністю зупинити подальшу експлуатацію її будівель та приміщень до повного усунення порушень вимог у сфері пожежної безпеки. Засідання в Херсонському окружному адміністративному суді призначене на 15 вересня. Щоб не витрачати дорогоцінний час, ми оголосили тендер на встановлення системи сигналізації та оповіщення. І мали всі шанси переконати суд, що вимоги ДСНС будуть виконані. Натомість через рішення депутатів відкласти питання з виділенням коштів оголошений тендер опинився під загрозою відміни. Відповідно, ми не зможемо зробити все в передбачені нами строки і школу можуть закрити, — прокоментував він.
 
 
Депутати Бериславської міськради дорікали, що 673 тис. грн на Шляхівську школу — це занадто. Мовляв, в інших закладах пожежну сигналізацію встановлювали набагато дешевше. А депутат від “Слуги народу” Юрій Сорочинський звернув увагу на відсутність державної експертизи у виготовленої для цього проєктної документації. 
 
Народних обранців спробував переконати перший заступник міського голови Сергій Шматов. Але марно. За його словами, проєктна документація отримала висновок ДСНС про відповідність запропонованої системи сигналізації в Шляхівській школі державному стандарту. 
 
— Експертизу ми встигнемо провести, без неї Державне казначейство просто не проведе платежі. Виконавця ж робіт визначить тендер. А це значить, що їхня вартість може під час торгів знизитись. Усе буде зроблено по закону. Просто ми не хочемо марно витрачати дорогоцінний час, — сказав він на позачерговій сесії міськради 11 серпня.
 
 
Як додав Михайло Гончар, 15 вересня також призначений суд за аналогічним позовом ДСНС до Новобериславської гімназії. Проте на встановлення в ній сигналізації міськрада нещодавно гроші виділила. 
 
— Шкода, що через некомпетентність і популізм наших депутатів загальмувався процес вчасного виконання приписів ДСНС. Якщо ми з цим не встигнемо, я переконаний, що суд прийме рішення не на нашу користь і тоді відкрити Шляхівську школу для громади буде значно дорожче, — пояснив Михайло Гончар.
 
Нагадаємо, що заклади освіти в Шляховому і Новобериславі передали в підпорядкування Бериславської міської громади наприкінці лютого 2021 року. Саме тому провину щодо проблем з сигналізацією у міськраді покладають на попередніх власників шкіл.
Олег БАТУРІН.