Война в Украине: что происходит в Херсоне и области сегодня, 20 мая
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявляє, що російські окупанти готуються до незаконної анексії окупованих ними територій України.
Про це йдеться у повідомленні в її Telegram-каналі.
 
Зазначається, що після провалу плану щодо проведення "референдуму" на Херсонщині через масові протести місцевих мешканців, окупанти розпочали розробку іншого сценарію привласнення українських територій.
 
 
"З цією метою до Держдуми РФ внесено законопроект про розширення повноважень президента, зокрема щодо створення тимчасових адміністрацій за межами РФ на захоплених територіях України. У планах загарбників - утворити тимчасові адміністрації у Донецькій, Луганській, Херсонській та Запорізькій областях. Підготовка до цього вже розпочалась", - наголосила Денісова.
 
Вона повідомила, що у Скадовську Херсонської області окупанти формують базу даних мешканців під приводом здійснення соціальних виплат у російських рублях.
Водночас ними анонсується оформлення нових паспортів зразка РФ для мешканців тимчасово окупованої Херсонської області.
 
"Напередодні колаборант Володимир Сальдо, який проголосив себе очільником Херсонської області, повідомив рашистським ЗМІ, що Херсонщина вже найближчим часом увійде у склад РФ", - написала омбудсмен.
 
.
 
Раніше військовий експерт Сергій Грабський пояснив, що окупанти швидко захопили Херсонську область, бо там було зосереджено потужне угруповання. Для Збройних сил України утримання перешийка з тимчасово окупованим Кримом, за його словами, було б занадто важким.
________________________________________________________________________________________________

У Росії натякнули на "кримський сценарій" для Херсонської та Запорізької областей

Андрій Клішас заявив, що "право вирішувати, чи жити далі з Росією, мають жителі всіх захоплених РФ українських територій".
В Російській Федерації відкрито говорять про привласнення територій Запорізької та Херсонської областей України. Легалізувати свої незаконні дії росіяни планують за старим сценарієм фейкового референдуму.
 
Про це заявив голова комітету Ради Федерації з конституційного законодавства Андрій Клішас у своєму Telegram-каналі.
За його словами, "право вирішувати, чи жити далі з Росією, мають жителі всіх захоплених РФ українських територій".
 
"Право визначити свою долю, чи жити далі разом з Росією, мають не тільки громадяни суверенних "ДНР" і "ЛНР", а й жителі Херсонського регіону, Запоріжжя, всіх територій, де пройшла денацифікація і люди отримали право визначити своє майбутнє", - йдеться в повідомленні.
 
 
Нагадаємо, що Росія у 2014 році на підставі псевдореферендуму привласнила український Крим.
Як раніше повідомлялося, Генштаб ЗСУ ще наприкінці березня передавати про псевдореферендум, який окупанти хочуть провести в Херсонській області. З цією метою вороги збирають дані жителів Херсонщини та Миколаївщини.
 
Президент Володимир Зеленський заявити, що Україна перестане вести переговори з РФ, якщо відбудеться так званий "референдум". Після цього в МЗС Росії відхрещуватися від слів про псевдореферендум.
16 травня стало відомо, що з Росії окупантам надійшла вказівка готувати окуповане Запоріжжя та Херсон до референдуму через кілька місяців
.