Житель Херсону Антон Коваленко розповів в ефірі Радіо НВ, які настрої панують у місті після п’яти місяців окупації Російською Федерацією.
«Люди, з одного боку, чекають визволення Херсону, а з іншого — дуже бояться вуличних боїв, руйнувань і того, що після виходу росіяни можуть помститися і зруйнувати місто ракетами. Настрої щодо цього дуже тривожні», — зазначив херсонець.
 
За його словами, страх з’являється, адже українці на окупованій території слідкують за тим, як визволяють села на межі з Дніпропетровською областю, і помічають, що деокуповані населені пункти згодом обстрілюють росіяни.
З початку березня Херсон та більша частина області перебувають під окупацією російських військ.
 
 
Через п’ять місяців після вторгнення, наприкінці липня, все частіше почала з’являтися інформація про знищення складів російських боєприпасів та інших об'єктів на непідконтрольному Україні півдні.
У ніч на 27 липня захисники України завдали чергового удару по Антонівському мосту на Херсонщині. Це стратегічний об'єкт, яким війська РФ переправляють свою техніку через Дніпро. Херсонський колаборант Кирило Стремоусов повідомив, що Антонівський міст отримав значні пошкодження, рух ним тепер неможливий.
 
В Оперативному командуванні Південь назвали удари по Антонівському мосту філігранними та заявили, що ЗСУ тримають під контролем стратегічно важливі логістичні і транспортні шляхи, які мають критичне значення для окупантів.
Перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський сказав, що окупанти не зможуть швидко відновити Антонівський міст через відсутність документації й техніки.
У Генштабі ЗСУ повідомили, що за останні два тижні захисники України звільнили три населені пункти в Херсонській області.
___________________________________________________________

Перелякані росіяни в паніці змінюють локації на Херсонщині – яка ситуація в регіоні

Під час перегону техніки починають відключати зв'язок та інтернет
На Херсонщині перелякані окупанти в паніці змінюють локації, намагаються збудувати паромну переправу та рятувати свої життя. Тим часом окупаційна влада переймається проблемою того, що місцеві жителі не планують переходити на їхню валюту. Детальніше можемо дізнатися від місцевої жительки, яка нині перебуває на тимчасово окупованій Херсонщині. Її ім’я та особа приховані з міркувань безпеки. 
 
Окупанти в першу чергу зосереджені на створенні понтонної переправи. Утім місцеві в коментарях сміються над рашистами, мовляв, "дарма стараються", адже чекають на нові прильоти від ЗСУ по рашистських переправах. 
Тим часом рашисти почали переганяти колони своєї техніки по Каховській ГЕС. Через це люди 3-4 години змушені були чекати, аби перебратися на інший бік Дніпра. 
 
.
 
У самому Херсоні зросли ціни на овочі – люди почали масово їх скупати, тому що, ймовірно, готуються до масштабних бойових дій в регіоні. Крім того в регіоні під час перегону техніки починають відключати зв'язок та інтернет, навіть свій російський.
 
Також рашисти почали активно працювати над тим, аби заборонити гривню. Окупаційна поліція ходить по ринках та попереджає тих, хто обмінює валюту, про заборону обміну гривні. Подейкують, що в магазинах почали вилучати термінали. 
Окупанти почали залучати російських студентів та неповнолітніх дітей до "чорних робіт" в Херсоні. Зокрема, вони повинні зривати проукраїнські листівки, замальовувати прапори на стінах, натомість роздають проросійські листівки чи проводять "опитування".
___________________________________________________________

"Країна пишається тобою, синку!": ЗСУ розшукують окупанта, який збив російський вертоліт К-52 на Херсонщині

Російський окупант вирішив "допомогти" знищити літак своєї ж армії. Днями поблизу села Ольгино Херсонської області солдат РФ збив власнийбойовий вертоліт К-52.
За проявлений "жест доброї волі" Збройні Сили України розшукують російського військового для вручення чималої винагороди. 
Про це йдеться на сторінці Риа-Мелітополь у телеграм.
 
"Збройні сили України розшукують солдата рф, який 26 липня збив вертоліт К-52 в Херсонській області поблизу села Ольгино  Відповідно до Закону України № 2172 російському військовослужбовцю мають вручити винагороду за збитий ворожий гвинтокрил щонайменше 100 000. Країна пишається тобою, синку!", - йдеться у повідомленні.
 
 
Нагадаємо, три вертольоти Ка-52 в районі Ольгіного, маючи намір атакувати українські підрозділи, відкрили вогоньпо своїх. За що на зворотному шляху були атаковані засобами протиповітряної оборони російських військ.
___________________________________________________________

Окупанти спробують відновити Антонівський міст, але ЗСУ не дадуть цього зробити - Генштаб

У Генштабі впевнені, що росіяни намагатимуться відновити логістичну переправу для РФ - Антонівський міст, у який пізно ввечері 26 липня поцілили ЗСУ.
Зазначається, що відразу після перших влучань по об'єкту ворог намагався відновити Антонівський міст, але українські військові вжили належних заходів.
Про це під час брифінгу у четвер, 28 липня, сказав заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов.
Він наголосив, що українські військові будуть і надалі максимально ефективно знищувати об'єкти логістичного забезпечення ворога.
 
"Ми цілеспрямовано вживаємо заходів щодо позбавлення противника можливості здійснювати обстріли нашої території. Тобто активно завдаємо противнику вогневого ураження по базах, складах, арсеналах противника", – пояснив Громов.
Як повідомляли раніше в Офісі президента, російські окупанти не зможуть швидко відновити Антонівський міст у Херсоні. Та однак вони мають ще декілька переправ, це ненадовго.
_____________________________________________________________

"Не показывайтесь на глаза никому": военный рассказал, что херсонцам следует сделать перед деоккупацией

Деоккупация Херсона может начаться уже через несколько недель. Поэтому местным жителям уже сейчас следует подготовиться к длительному пребыванию в укрытиях.
Так, херсонцам будет необходимо запастись едой и водой на несколько недель, а также найти надежное убежище и не попадаться оккупантам на глаза.
Об этом в интервью Наталии Мосейчук рассказал полковник запаса и бывший советник руководителя Донецкой ОГА Роман Свитан.
 
По его словам, ВСУ будут работать чрезвычайно осторожно, чтобы не нанести вред мирному населению. Однако херсонцам необходимо соблюдать осторожность, когда начнется деоккупация города.
Тогда в Херсоне и Himars, и высокоточной артиллерией будут уничтожаться составы, командные пункты и инфраструктура, которой пользуется враг.
 
 
"Поскольку мы имеем высокоточное оружие — и артиллерия 155-мм, и Himars — будем стараться не наносить вреда жилой инфраструктуре и мирным жителям. Но следует понимать, что это все же фронт, что город будет попадать в зону деоккупации, поэтому жителям Херсона нужно запастись водой, едой, найти места, чтобы в течение двух-трех недель как-то себя обеспечить", — отметил Свитан.
 
Он отметил, что в этот период следует не контактировать с незнакомыми лицами. По словам Свитана, оккупанты, возможно, попытаются создавать "умышленные проблемы" с участием гражданских или просто ими прикрываться, как живым щитом.
 
"Чем меньше вы будете выходить на связь с кем-то, тем меньше вы будете задействованы в каких-то мероприятиях, которые будут проводить оккупационные войска. Они могут создавать какие-то умышленные проблемы с участием гражданских, поэтому лучше просто не выходить на контакт с ними ни в коем случае. Гражданских могут использовать, как живой щит, их могут куда-то вывезти под предлогом референдума, вакцинации, раздачи пищи", — объяснил эксперт.
 

 
Свитан подчеркнул: "Тогда, когда поймете, что украинские войска подошли к Херсону и начинается деоккупация — тогда никаких контактов. Чем меньше — тем лучше, не показывайтесь на глаза никому", — подчеркнул полковник.
Кроме того, Свитан советует по возможности не следовать незнакомыми маршрутами.
 
"Российские войска могут заминировать очень много мест. Даже сбегая через Днепр, они могут оставить после себя очень много беды. Поэтому пока не зайдут украинские войска, пока не разминируют и не снимут те подарки, которые после себя оставит российская армия, лучше не выходить из безопасных мест", — посоветовал полковник.
"Попытайтесь выдержать этот срок. Да, это несколько недель, это очень неприятно, но без этого, поверьте, нельзя. Деоккупации, которая была в Мариуполе, не будет. Мы попробуем это все сделать филигранно, но опасность есть", — сказал Свитан.
.