В Україні запроваджується нова окрема плата за обслуговування внутрішніх газових мереж. Це нововведення викликане вилученням плати за технічне обслуговування із загального тарифу на постачання газу, що означає, що українці незабаром будуть платити додаткову суму спеціально для цієї мети.
Раніше облгази були зобов’язані обслуговувати внутрішньобудинкові мережі без додаткової плати, але ця вимога була скасована.
Експерти зазначають, що попередній єдиний платіж за газ включав плату за технічне обслуговування, але незрозуміло, чи належним чином газові компанії виконували ці зобов’язання. Відповідальність за утримання та експлуатацію газових мереж у багатоповерхових будинках тепер буде покладено на об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, тоді як у приватних будинках та індивідуальних квартирах – на власника житла.
Згідно з новим законодавством, власники мають право вільно обирати організацію, яка буде здійснювати технічне обслуговування, та укладати з нею договір.
Нововведення почне діяти вже зовсім скоро, і українці будуть отримувати одразу три платіжки за газ:
• Безпосередньо за використаний природний газ
• За його доставку до кінцевого користувача
• За ремонт і обслуговування мереж, по яким цей газ доставляється.
________________________________________
Повірка газових лічильників: як не допустити космічних сум у квитанціях
Українцям, які не дадуть комунальникам можливості провести перевірку лічильників, прийдуть космічні суми в квитанціях за газ. Справа в тому, що в такому випадку розрахунок можуть виробляти за граничним обсягом споживання. Про це пише спеціалізований портал "ГазПравда".
Згідно із законодавством, якщо облгаз належним чином повідомив споживача про строки здійснення періодичної повірки лічильника, перешкоджати його діям – порушення, за яке передбачена відповідальність споживача.
У такому випадку представники облгазу складають акт про порушення, де представник облгазу повинен попередити споживача під особистий підпис про наслідки його рішення.
Далі ситуація буде розвиватися так, що через 20 днів з дня складання такого акта споживачеві буде проведений розрахунок збитку за граничними обсягами споживання.
.
Акт про відмову побутового споживача в доступі до власного об'єкта вважається дійсним, якщо його підписали представник облгазу та одна незацікавлена особа (представник житлово-експлуатаційної організації, балансоутримувач або керуючий будинком, виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення) або представник органу місцевого самоврядування.
У разі відмови споживача від підписання акта про порушення про це робиться відмітка в обох примірниках акта про порушення, один з яких надсилається споживачеві рекомендованим поштовим відправленням протягом п'яти робочих днів з дня складання такого акта.