Херсонські портовики обурені намірами місцевих популістів розширити набережну проспекту Ушакова в обласному центрі за рахунок території Херсонської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України».
 
Прибережна ділянка, на яку поклали око ініціатори «експропріації», забезпечує причали Херсонського морського порту важливими технологічними операціями. На даній території компактно розташовані столярний та жерстяний цехи, бетонно-змішувальний вузол, заправна станція, база стоянки та обслуговування автомобільної та будівельної техніки. Окрім того, там же розташована служба головного енергетика, причал для суден портового флоту. Загалом у цих структурних підрозділах працюють майже 100 робітників Херсонської філії ДП «АМПУ».
 
 
Незрозумілу активність у «виселенні» портовиків виявляє народний депутат Павло Павліш, який з дивовижною наполегливістю просить чиновників усіх рангів посприяти вирішенню цього питання. У своїх зверненнях він посилається на «стратегічні пріоритети розвитку територій, створення комфортного та інноваційного середовища, використання соціально-економічних ресурсів за принципами сталого розвитку». 
 
Погодьтеся, формулювання надто туманні й розмиті, щоб зрозуміти, як у подальшому збираються освоювати територію, на якій зараз розташована ремонтно-будівельна дільниця та інші підрозділи ДП «АМПУ», де працює багато людей, без яких нормальне функціонування порту неможливе. Хотілося, щоб народні обранці, зокрема й пан Павліш, дбали про створення нових робочих місць, а не знищення наявних! Принаймні, ми для цього їх обирали.
 
У деяких засобах масової інформації завзятий депутат розмірковував, що на його думку, в Херсоні знайдеться місце, куди можна перемістити і виробничі потужності, і судна, які стоять біля причальної стінки. Натомість нічого конкретного він не пропонує. Куди і за чий рахунок збираються «переселити» виробничі майданчики та сотню робітників? У заповідні плавні на лівому березі Дніпра чи кудись у поле під Херсоном? Адже вільних ділянок поруч з портом давно вже немає! І шановний депутат добре про це знає, інакше б так невтомно не «лобіював» питання «виселення» портовиків. 
 
.
 
Невже, дійсно, нікого не турбують долі робітників державного підприємства, не цікавлять проблеми, що створюються порту, котрий є одним із головних наповнювачів міського бюджету? 
 
Що чекає на вже існуючу набережну, котра перебуває в аварійному стані й давно потребує ремонту? Містян запевняють, що грошей на її реконструкцію немає. То хто ж буде освоювати «апетитну» земельну ділянку біля річки, якщо звідти вдасться «видавити» портовиків? Чому соромливо замовчується ім’я інвестора? Херсон має знати героя, який так піклується про «принципи сталого розвитку» і готує на 243-річчя порту такий «чудовий» подарунок… 
 
Чому цього загадкового «інвестора» цікавить саме набережна проспекту Ушакова? Адже в місті є ще одна набережна – біля обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, — для розширення якої не треба закривати підприємство, звільняти людей і залишати голодними їхні сім’ї… У переліку місць для залучення інвестицій – підземний перехід на Одеській площі, який давно вже перетворився у майданчик для зйомок фільмів жахів! Чому б не облаштувати цю прибережну територію? 
 
 
Херсонські портовики сподіваються на здоровий глузд та виваженість дій місцевої влади, її здатність відмовитися від сумнівних пропозицій та політичних ігор, де наш трудовий колектив став заручником лобіювання вузьких бізнесових інтересів! 
 
З відповідним листом трудовий колектив звернувся до міського голови та депутатів Херсонської міської ради. У відповідь – тиша… 
 
Валерій ТЕРНАВСЬКИЙ,
голова профкому Херсонського морського порту.