У Німеччині зупинилося понад мільйон біженців – вони активно цікавляться роботою. Стало відомо, які вакансії можна розраховувати без знання мови.
Директор з міжнародного розвитку міграційної платформи EWL Міхаліна Селевич повідомила, що наші співвітчизники без досвіду та знання німецької мови можуть влаштуватися на виробництво чи сферу логістики, у тому числі на склади. Їм часто пропонують вакансії пакувальників.
 
Мінімальна годинна ставка – 12-13 євро (до відрахувань). Селевич додала, що така зайнятість не вимагає знання німецької, бо на складах є люди, які знають українську і можуть стати посередниками у спілкуванні найманих працівників із керівництвом.
 
 
Поштові оператори та кур'єри можуть отримувати 16,03 євро на годину (до відрахувань). Іноземці також отримують додатково компенсацію за інфляцію у різних розмірах. Німецькі компанії можуть запрошувати українців, які знають англійську мову.
 
Як влаштуватися на роботу у Німеччині
Українські біженці після приїзду до Німеччини мають оформити статус тимчасового захисту. Це єдиний спосіб отримати дозвіл на проживання та роботу, якщо немає досвіду та знання німецької мови.
 
"Громадянин України, який не є висококваліфікованим працівником, а їде до Німеччини на просту фізичну роботу з України, може працювати лише після оформлення статусу тимчасового захисту", – пояснила Михаліна Селевич.
Експерт нагадала, що у Німеччині можна пройти мовні курси, там спрощений доступ до ринку праці, до того ж вищі зарплати, ніж у більшості європейських країн. Німецькі роботодавці активно відкривають для себе співробітників з України.
___________________________________________________________

У Німеччині спростили працевлаштування українських біженців

Німецький уряд вирішив спростити працевлаштування українських біженців. У пакеті змін зазначено про прискорену інтеграцію українців ринку праці в Німеччині.
Зміни до законодавства про перебування іноземців у Німеччині ухвалили 1 листопада. Громадянам, які мають відстрочену депортацію або просять про міжнародний захист, спростять доступ до ринку праці. Серед іншого з 9 до 6 місяців зменшено термін заборони на роботу для людей у пунктах прийому мігрантів.
 
.
 
Робота стане доступнішою і для українських біженців. Влада ФРН запропонувала прискорити інтеграцію наших співвітчизників. З цією метою вирішили зменшити вимоги до володіння німецькою мовою та запропонувати додаткове навчання.
 
У Німеччині виявилося понад мільйон наших земляків. 52% з них належать до працездатних осіб. Вдалося працевлаштуватися 196,7 тисячі українських біженців. Однак 42 тисячі з них зайняті на посадах, які передбачають внески на соціальне страхування.
Міністр праці Хубертус Хайль заявив, що "мовний бар'єр знижується, і людям час працювати.
 
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що в державі переходять до широкомасштабних дій, щоб українці змогли отримати доступ до ринку праці в Німеччині. В уряді ФРН повідомили, що мовні курси вже пройшли понад 100 тисяч біженців. Приблизно така сама кількість закінчить навчання найближчими місяцями.
Українські біженці все частіше знаходять роботу у Німеччині, проте близько половини з них мають вищу кваліфікацію, ніж потрібно.