7 червня 2024 року росіяни обстріляли село Садове, що на лівобережжі Херсонщини. За їхніми даними, внаслідок удару з РСЗВ тоді загинуло понад 20 людей, троє з яких діти. Щоб якось “помʼякшити втрату”, родинам загиблих пообіцяли грошову компенсацію у розмірі 10 тисяч рублів, тобто трохи більш як 100 доларів США.
Про це повідомляють кореспонденти “IPC-Південь” з посиланням на російські джерела.
 
“Допоможемо кожній родині, чиї рідні постраждали чи загинули під час удару по Садовому. Вже зараз люди можуть отримати екстрену виплату в 10 тисяч  рублів, гуманітарну допомогу, речі першої потреби”,- заявив так званий “голова уряду” Херсонщини Андрєй Алєксєєнко.
Такому цинізму здивувались навіть самі окупанти, які в коментарях запропонували Алєксєєнку спробувати прожити на 10 тисяч рублів у місяць, а російським спецслужбам – звернути увагу на автора матеріалу та “перевірити його на українське ІПСО”.
 
 
Нагадаємо, що російські пропагандисти, намагаючись звинуватити українську сторону в порушенні правил ведення війни, заплутались у власній брехні. Весь минулий тиждень вони обіцяли “провокації” з боку ЗСУ в Херсоні, а в результаті самі ж обстріляли населений пункт у підконтрольній їм громаді Херсонщини. На це вказують кілька неточностей у матеріалах російських журналістів.