23-річний Роман Попов, стрілець Національної гвардії РФ, брав участь у катуванні і груповому зґвалтуванні херсонського підприємця, незаконно позбавленого волі в серпні 2022 року. Національна поліція України ідентифікувала злочинця і 29 лютого заочно повідомила йому підозру в порушенні законів та звичаїв війни.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на текст підозри.
 
Слідчі встановили, що після захоплення російськими окупантами ізолятора тимчасового тримання №1 у Херсоні, на вулиці Теплоенергетиків, 3 9 березня 2022 року це приміщення перетворили на місце незаконного утримання і катування цивільного населення, що не було обумовлено воєнною необхідністю. У катуваннях там людей брав участь 23-річний Попов Роман Андрєйович з м. Біла Калитва Ростовської області РФ. Він – стрілець роти оперативного призначення 143-го полку оперативного призначення (військова частина № 6910) 50-ї окремої бригади оперативного призначення федеральної служби військ національної гвардії РФ. 
 
 
13 серпня 2022 року приблизно о 15.00 на бульварі Мирному, 5 у Херсоні окупанти схопили місцевого підприємця. Під час затримання Роман Попов не менше десяти разів вдарив його по ребрах. 
Чоловіка доставили до захопленого ізолятора на Теплоенергетиків, 3, «допитували» його і жорстоко били. Окупанти примушували його назвати інформацію про місцезнаходження військових ЗСУ, представників української поліції і Національного корпусу України. 
 
Не почувши бажаних відповідей приблизно на десятий день полону Роман Попов і троє інших російських військових під’єднали сталеві защібки до геніталій чоловіка і пустили електричний струм. Один із окупантів почав торкатися своїми статевими органами оголеного чоловіка і зґвалтував його кульковою ручкою. 
 
Відпустили підприємця лише 29 серпня 2022 року після сплати його дружиною викупу в 100 тисяч гривень. 
За скоєний злочин Роману Попову, якого упізнав потерпілий, заочно повідомлено підозру в порушенні законів та звичаїв війни – за ч. 1 ст. 438 КК України. Санкція статті передбачає від восьми до дванадцяти років позбавлення волі.
 
.