8 червня 2023 року під час евакуації з Голої Пристані Херсонської області, через затоплення міста, загинула місцева мешканка Тетяна Гришко. Жінка була вагітна.
Про це в соціальних мережах написали знайомі та близькі загиблої. Багато хто пам'ятає її як прекрасну людину та талановитого перукаря.
 
"Загинула наша дівчинка. Вчора, рятуючи бабусю із дідусем від повені, вона попала під обстріл. Загинула золота, красива, чуйна дівчина. Моя колега. З нею загинула її ненароджена донечка. За що ви її вбили, росіяни?!!!! За що ви вбили її ненароджену дитину?!!! Вона мала народити і жити, просто жити. Я назавжди запам'ятаю тебе, твою посмішку, пробач", – написала колега Тетяни Ольга Супрун.
 
 
Крім того, про дівчину написали та її одногрупники.
"Це моя одногрупниця, яка проживала в м.Гола Пристань Херсонської обл. Під час евакуації, 8 червня 2023 року вона попала під обстріл. Тетяна загинула, вона була вагітною і мала багато мрій на майбутнє! Світла тобі памʼять… Я тебе хочу памʼятати завжди усміхненою із дзвінким сміхом", – написала подруга загиблої Софія Лабунець
 
Багато близьких та друзів Тетяни Гришко зазначили, що вона була талановитим перукарем і любила свою справу.
​Нагадаємо, руйнування греблі Каховської ГЕС суттєво змінило географію та топографію Херсонської ділянки фронту на півдні України та змусило самих російських окупантів відступати з деяких позицій. Ворожі сили та загарбницька влада реагують на повінь з великим ступенем дезорганізації, чим посилюють шкоду цивільному населенню тимчасово окупованих територій.
 
Раніше повідомлялося, що у тимчасово окупованому Мелітополі на Запоріжжі після підриву греблі Каховської ГЕС почалася паніка серед російських військових. Більшість стали різко переодягатися у цивільний одяг та скуповувати продукти за високими цінами.​
__________________________________________________________

Через теракт росіян на Каховській ГЕС загинули шестеро людей, ще 10 постраждали

Унаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС відомо про шістьох загиблих і 10 поранених осіб, серед яких двоє поліцейських і троє співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Про це повідомив директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС Віктор Вітовецький в ефірі телемарафону "Єдині новини".
 
.
 
"На жаль, ми маємо 10 поранених, із них 3 працівника Нацполіції і 2 працівника ДСНС, а також шість загиблих внаслідок цієї катастрофи", - сказав він.
Вітовецький додав, що від ДСНС до ліквідації наслідків російського теракту залучено 760 осіб працівників та понад 170 одиниць техніки.
За його словами, є підтоплення 46 населених пунктів, понад 3,8 тис. домогосподарств.
Водночас представник ДСНС проінформував, що нині на Херсонщині спостерігається тенденція до спаду рівня води.
 
"Можу сказати, що з моменту пікового підтоплення - ранку 8-го числа (червня - ред.), зараз спостерігається зниження на 1,5 м. Ми бачимо тенденцію на зниження, майже 60 см за добу", - додав Вітовецький.
 
Раніше міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив у Фейсбуці про п'ятьох загиблих. 35 людей, за його словами, вважаються зниклими безвісти, з них семеро дітей.
“Евакуйовано 2718 осіб, з яких 190 дітей. Загинуло 5 людей. 35 осіб вважаються безвісти зниклими, з них - 7 дітей”, - зазначив Клименко.
 
 
У Миколаївській області підтоплено 31 населений пункт. Евакуювали 982 особи, серед яких 167 дітей. Одна людина загинула.
За інформацією міністра, у Дніпропетровській області відсутнє водопостачання у майже 162 тис. абонентів у 34 населених пунктах. Триває підвіз питної й технічної води.
“Разом з місцевою владою шукаємо можливості повернення стабільного водопостачання громадянам”, - зауважив Клименко.
 
Працює Штаб з ліквідації наслідків підриву ГЕС.
Вода у підтоплених населених пунктах поступово спадає. Однак погодні умови погіршилися: дощить практично по всій Херсонщині, проте це, як запевнив міністр, не зупинить рятувальні роботи.
__________________________________________________________

Каховське водосховище вже обміліло на 70%

Станом на ранок 11 червня Каховське водосховище втратило майже 15 куб. км води, що складає 70% його обсягів.
Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України в Телеграмі, передає Укрінформ.
«Станом на ранок через підрив окупантами Каховської ГЕС з водосховища втрачено 70% або 13,95 куб. км води», - йдеться в повідомленні.
 
Водночас експерти фіксують зниження рівня води в Дніпрі нижче зруйнованої греблі Каховської ГЕС. Так, на позначці Херсон він знизився майже на 1,5 м і становить 4,2 м. У середньому за добу утримується тенденція зниження рівня на 1-5 см за годину.
 
 
У районі природного парку «Нижньодніпровський» вода зійшла на 20 см, порівняно з вечірніми показниками.
Також триває обміління акваторії у нацпарку «Кам'янська Січ» - на понад 7 метрів.
 
За результатами лабораторних досліджень, проведених фахівцями Державної екологічної інспекції та Держводагентства, у дніпровській воді та воді р. Інгулець вміст нафтопродуктів не перевищує гранично допустимих концентрацій.
 
У міністерстві наголошують, що екологічні інспектори продовжують фіксувати та обраховувати усю шкоду, нанесену довкіллю через терористичну ​атаку Росії на​ Каховську ГЕС.
Як повідомлялося, рівень води у Каховському водосховищі в районі Нікополя станом на 12:00 11 червня від 8:00 знизився на 18 см і становить 9,17 м.
__________________________________________________________

Інфекціоніст попереджає про загрозу лептоспірозу, у зоні ризику - рятувальники

Під час повеней або техногенних катастроф особливо актуальною стає загроза зараження лептоспірозом, і у зоні ризику передусім опиняються рятувальники.
 

 
На цьому наголосив у інтерв’ю Укрінформу лікар-інфекціоніст Євген Дубровський.
 
Він нагадав, що лептоспіроз - це небезпечне захворювання, джерелом зараження є будь-які гризуни: миші, щури, пацюки тощо. Однак для інфікування потрібно, щоб збіглися кілька умов: стояча вода, в якій живе гризун, а у людини, яка контактує з цією водою, мають бути пошкодження на шкірі - подряпини, порізи.
 
"Якщо критично подивитися на всі ці умови, то дійсно, зараз таке може ставатися, особливо з рятувальниками, які дістають людей з важкодоступних місць. Це якраз приватний сектор, де може бути заражена вода – якісь стоячі місця, плавні, затоки, коли течія не проштовхує воду далі. А рятувальники, звісно, мають подряпини, травми, тому що їхня робота складна і небезпечна, і можуть заразитися", - наголосив фахівець.
 
 
Водночас він підкреслив, що лептоспіроз добре піддається лікуванню, оскільки збудник дуже чутливий до антибактеріальних препаратів, найголовніше – швидко визначити захворювання.
 
"Він (лептоспіроз - ред.) проявляється двома симптомами, які не всі іноді об'єднують. Це одразу виражена слабкість, втома і дуже високі показники температури - 39-40. Але ж можна подумати, що людина у воді плаває і просто застудилася... Другий симптом – це болі у м’язах, особливо в литкових або стегнових. І теж можна подумати, що рятувальник щось тягнув, виносив, втомився, перенавантажився… Тому ці два симптоми треба об'єднати. І якщо раптово без кашлю, без нежитю, без жодних катаральних явищ (виникають) висока температура і болі в м’язах, не можна зволікати. Буквально 4-6 днів - і може вже бути пізно", - застеріг інфекціоніст.
 
Він додав, що своєчасний прийом антибактеріальних препаратів миттєво знижує ризик важкого перебігу захворювання.
Фахівець також уточнив, що від людини до людини лептоспіроз не передається, тож епідемії захворювання не спричинить.