Управління СБУ в Херсонській області повідомило про підозру гауляйтерам Дудчан Милівської громади Бериславського району Тетяні Абрамович і Горностаївки Каховського району Юрію Гранкіну. Їм загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі і конфіскація майна.
Документи щодо Тетяни Абрамович і Юрія Гранкіна та повістки з викликом на допит оприлюднені на сайті Офісу Генерального прокурора, передає Центр журналістських розслідувань.
 
Як йдеться в повідомленні про підозру у вчиненні кримінального правопорушення Юрію Гранкіну, він добровільно погодився очолити російську окупаційну «адміністрацію», яка здійснює свою діяльність на території Горностаївської і Костянтинівської територіальних громад Каховського району. Від місцевих жителів він вимагав дотримуватись окупаційного режиму і проводив прийом у своїй фейковій структурі.
 
 
Як повідомляв ЦЖР, гауляйтером Горностаївки Юрія Гранкіна призначили 5 серпня 2022 року. Хто він такий – місцеві жителі не знали. Як йдеться в повідомленні про підозру, 60-річний Юрій Гранкін є уродженцем Артемівська Перевальського району Луганської області і проживав у смт Дніпряни Новокаховської територіальної громади Каховського району Херсонської області, що майже за 60 км від Горностаївки.
 
За даними ЦЖР, гауляйтер Горностаївки мав виконавчі провадження за борги перед ПриватБанком. А в 2014 році був фігурантом цивільної судової справи щодо визнання недійсним заповіту: Гранкін намагався привласнити чужу квартиру в Новій Каховці.
 
А ось гауляйтерку нині звільненого села Дудчани Милівської громади Тетяну Абрамович окупанти призначили в липні 2022 року: відповідний «наказ» підписав гауляйтер Бериславського району, ексдиректор Бериславського фахового педагогічного коледжу Херсонського державного університету Андрій Костюк. Проте, на пропозицію загарбників, за даними слідства, вона погодилась не пізніше травня 2022 року.
 
.
 
За допомогою окупантів 42-річна Тетяна Абрамович захопила будівлю Дудчанського старостату (колишньої сільради). В ній колаборантка займалась формуванням апарату окупаційної «адміністрації», створювала російську систему «пенсійного забезпечення», займалась розселенням у селі російських загарбників, допомагала їм відбирати у односельців автомобілі і здавала патріотично налаштованих людей.
 
Як повідомляв ЦЖР, до свого призначення Тетяна Абрамович ніде не працювала. Разом із нею окупантам пішов служити її чоловік Ігор Абрамович: він «очолив» сількомунгосп і «працював» водієм в окупаційному «сєльсовєтє».