Служба безпеки України повідомила про підозру за двома статтями Кримінального кодексу херсонській колаборантці від освіти Олені Савіній.
Відповідний документ опублікував Офіс Генерального прокурора. Савіній інкримінують колабораціонізм та пособництво державі-агресору.
По статті за колабораціонізм Олену Савіну звинувачують у роботі в окупаційній адміністрації Херсонщини. Вона стала заступницею Кузьміч в "департаменті" освіти.
На своїй "посаді" Савіна формувала списки українських освітян для відправки на "перепідготовку" у Крим та Росію.
 
Також вона відправляла переможців конкурсів та змагань з Херсонщини на "відпочинок" до окупованого Криму.
У повідомленні про підозру Олені Савіній також зафіксована її участь в пропагандистському заході 22 червня цього року у Херсоні.
Ще вона дякувала за "співпрацю та допомогу" в запуску "роботи" захопленої росіянами Херсонської академії неперервної освіти.
 
 
Не пізніше 1 серпня Савіну звільнили з окупаційної адміністрації Херсонщини, але це, звісно, не скасовує факт її роботи на російських окупантів.
З окупаційної адміністрації Олену Савіну "перевели" у школу № 55 міста Херсон. І цього стосується стаття про пособництво державі-агресору.
До повномасштабного вторгнення Савіна була заступником директора школи № 55. При росіянах вона незаконно "підвищилась" до директора.
 
Олена Савіна запровадила у 55-й школі російську навчальну програму, підбирає туди персонал і контролює його діяльність.
Ще вона незаконно "підсилила" свій навчальний заклад майном Херсонської школи № 54. Подальше розслідування дій Савіної триває.
 
Олена Савіна є давньою прихильницею Росії. У 2015 році вона безуспішно балотувалася до Херсонської міської ради від партії "Соціалісти".
Також вона у 2011 році побила колежанку до струсу мозку, за що Савіну судили декілька років. В результаті вчительки примирилися.
Олена Савіна мала виплатити постраждалій приблизно 1,5 тисячі доларів за курсом 2013 року.
Але стягувала ці гроші постраждала вчителька через виконавчу службу аж до 2020 року.

 

 
.