Як вже повідомляв «Новий день», відродити давно занедбаний музей-садибу Остапа Вишні у с. Кринки, причому повністю власним коштом, виявили бажання в одній зі столичних будівельних компаній. Садибу вирішили зводити з нуля, з перенесенням решток будівлі, розташованих на території військової частини. Позаяк будівництво на закритому об’єкті, що перебуває під юрисдикцією Міноборони, просто неможливе. Роботи інвестор готовий розпочати вже з 1 березня, аби вже цього сезону музей приймав відвідувачів. От тільки на розвиток туризму на імені великого сатирика, з яким нерозривно пов’язане с. Кринки, чхати хотіли місцеві депутати і чиновники! Від Козачелагерської сільської ради, якій підпорядкований даний населений пункт, вимагається всього-на-всього виділити земельну ділянку, на якій би зміг розпочати роботи забудовник. Але тут не забарилися інтриги, не гірше тих, що в раді під куполом. З кінця осені, відколи, власне, й об’явився меценат, ініціативній групі, яка займається питанням відродження садиби Остапа Вишні, ставлять палиці в колеса у сільраді.
 
– До Козачелагерської сільської ради я звернулася, щоб отримати викопіювання земельної ділянки, на якій би можна було збудувати нову садибу письменника. Це 50 соток неподалік зруйнованого будинку Остапа Вишні. Але землевпорядник Ігор Онищенко навідріз відмовився надавати такий документ, – розповіла голова ініціативної групи, депутат Козачелагерської сільської ради Наталя Ільїна.
 
 
Дана земля просто ідеально підходить для зведення музею, оскільки й цільове призначення має під будівництво. Ще за царя Гороха тут планували новий дитсадок, потреба у якому давно відпала. За фактом відмови посадовою особою в офіційній інформації Наталя Ільїна звернулася до поліції. Тим часом на розгляд сесії сільської ради, яка нарешті за два місяці зібралася, потрапив проект рішення, по суті зроблений лівою ногою. Ним, за настановою землевпорядника, пропонується створити комунальний заклад, який би займався питаннями майбутнього музею Остапа Вишні, починаючи з земельних. Очікувано, що люди грамотні, а на сесію в Козачі Лагері прибуло керівництво РДА, райради, обласного  управління культури, молоді та спорту т.д., одразу ж запитали про джерело фінансування штатних одиниць. А в комунальному закладі, як мінімум, мають бути керівник і бухгалтер. Зарплату їм, а ще – податки, слід платити від дня створення закладу. Тут-то обранці й сіли… Як зарплату? А в нас же коштів немає, бюджет практично по нулях. Питання відправили на доопрацювання. То якщо ви не спроможні утримувати те, що вам дарують, може, не зі створення мертвонародженого КЗ треба було починати, а зі звернення по допомогу до області? Йдеться ж бо про об’єкт, передусім важливий для іміджу Херсонщини.
 
І лише вчора питання, з яким у Козачих Лагерях зайшли у глухий кут, зазвучало в стінах «білого дому». Прийом у голови Херсонської ОДА. Юрій Гусєв запевняє – музей сатирика треба відновлювати і крапка. Мовляв, він і сам не може спокійно проїжджати повз вказівник на трасі, що по суті веде до руїн, а не до знаменитої садиби Остапа Вишні… І оскільки у Козачелагерській сільраді чітко дали зрозуміти, що землі під будівництво не буде, ділянку в Кринках доводиться шукати серед тих, що перебувають у підпорядкуванні Головного управління Держгеокадастру в області. Відповідний запит голова ініціативної групи Наталя Ільїна вже направила. Але за попередньою інформацією, у наявності лише сільськогосподарські землі. Аби там щось будувати, доведеться змінювати цільове призначення, а це дуже довгий шлях через комісії і сесію обласної ради. Куди простіше було б сільській раді виділити ту саму ділянку зі свого фонду. І не ефемерному комунальному закладу, а, скажімо, громадській організації. Така зареєстрована й діє в населеному пункті. Це дало б змогу забудовнику нарешті розпочати роботи у Кринках. Тим часом в ОДА продумали б механізм передачі новоствореного музею на баланс структури, яка б ним опікувалася. Як варіант це може бути  обласний краєзнавчий музей – комунальний заклад Херсонської обласної ради. Наразі вихід зі складної ситуації, яку своєю байдужістю і, не побоюся того слова, непатріотизмом, створили в Козачих Лагерях, доручено знайти новому очільнику управління культури, молоді і спорту Херсонської ОДА Михайлу Линецькому. Він має проконсультуватися з керівником Головного управління Держгеокадастру ХОДА, юристами та краєзнавцями. Якщо ж найближчим часом той самий вихід не знайдеться, Херсонщині доведеться забути про музей Остапа Вишні. Інвестор просто не зможе втілити плани без землі під письменницьку садибу.
 
Марина САВЧЕНКО.
 
.