Антонівський міст ще не знищено, він може використовуватися для пересування техніки. Говорити про повне руйнування переправи на Херсонщині можна буде, коли її не зможуть полагодити за короткий термін.
Про це в ефірі Апостроф TV заявив народний депутат України, секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, полковник СБУ Роман Костенко.
 
"За моєю інформацією, він ще має деякі спроможності для того, щоб по ньому пересувалася та чи інша техніка. Він ще не повністю знищений. Повністю знищений навіть за військовими мірками – це коли він деякий час не може бути навіть полагоджений", - пояснив Костенко.
За словами нардепа, міст можна вважати знищеним, коли окупанти не зможуть його полагодити протягом одного-двох місяців.
 
 
"Коли він знищений, і його за день полагодили, він має можливість на те, щоб пропускати через нього різні логістичні вантажі. Коли він так знищений, що його за місяць чи два не можна полагодити, і він постійно перебуває під прицілом наших військ, то можна казати, що він знищений. Поки саме про знищення моста в мене інформації немає, є тільки про його пошкодження", - резюмував Костенко.

___________________________________________

Ейфорія передчасна: військовий експерт пояснив відступ рф з правого берега Дніпра

Окупанти змінюють стратегію на Херсонському напрямку
Останні дні українців чимало порадували новини про перекидання керівництва російських окупантів з правого берега Дніпра на лівий, проте це може говорити про зміну тактики ворога, а не про його відступ на південному напрямку.
 
Таку думку у коментарі для "Телеграфу" висловив військовий експерт та полковник запасу Сергій Грабський.
"Це не означає, що росіяни біжать. Я б застеріг від передчасної ейфорії", — наголошує експерт.
На його думку, росіяни могли просто відмовитись від можливого наступу на Кривий Ріг та Миколаїв на тлі успішних атак Збройних сил України.
 
"Але противник не біжить, а переводить війська в позицію жорсткої оборони. І саме з цим може бути пов’язане перекидання пунктів управління на лівий берег Дніпра", — наголосив Грабський.
Нагадаємо, що про переміщення керівного складу окупантів з правого на лівий берег Дніпра в Херсонській області першим заявив 13 серпня голова Миколаївської ОВА Віталій Кім, — це було після виведення з ладу Антонівського та Новокаховського мостів.
__________________________________

Ізолювати Херсон і перекрити постачання: ЗСУ варто уникнути вуличних боїв, — The Economist

На думку аналітиків, Україні краще використати непрямий підхід: за допомогою нерегулярних сил та артилерії руйнувати лінії постачання військ РФ. Удари по складах боєприпасів уже довели свою ефективність.
Українські офіційні особи протягом кількох місяців натякали та заявляли про те, що контрнаступ у Херсонській області неминучий. Американські ракети HIMARS руйнували мости, щоб ізолювати російські сили на захід від Дніпра. Проте наступати складніше, ніж оборонятися. Про це повідомляє The Economist.
 
.
 
Британська розвідка наприкінці липня заявляла, що контрнаступ у Херсоні вже починається, а після вибухів у Криму на аеродромі поблизу міста Саки генерал Дмитро Марченко заявив, що Херсон звільнять до кінця року.
Однак це завдання не з простих, адже лише піхота може захоплювати територію. Вважається, що атакуючій стороні потрібно втричі більше особового складу, щоб успішно долати добре укріплену оборону. Якщо колись Україна мала таку перевагу, то зараз це вже не так.
Протягом кількох минулих тижнів РФ перекинула свої сили з-під Ізюма на східному фронті, щоб зміцнити свої позиції в Херсоні та області.
За словами біженців, яким нещодавно вдалося виїхати з міста, вони бачили численну техніку та російських військових, зокрема поблизу Нової Каховки.
 
Вікно можливостей втрачено
"Зараз ми вважаємо, що це вікно можливостей вже втрачено. — пояснив аналітик. — Українці не мають достатньої чисельності військ, якщо порівняти з росіянами".
Україна має достатню кількість військовослужбовців, але більшість із них — новобранці. У найскладніших боях брали участь п'ять бригад найдосвідченіших і найнавченіших українських солдатів, зазначає Джек Вотлінг, аналітик з Royal United Services Institute. Ці підрозділи виснажені та зазнали тяжких втрат. На підготовку та оснащення новобранців піде час.
 
Наступ на Херсон: ЗСУ чудово вміють оборонятися
"Після 8 років війни українські сили чудово навчилися оборонятися, але вони мають дуже незначний досвід участі в масштабних наступальних діях, або взагалі без такого", — пояснив полковник Сергій Грабський в інтерв'ю авторам подкасту Geopolitics Decanted. Успішна контрнаступальна операція пов'язана з безліччю втрат.
Російські війська мали час підготуватися. Вони місяцями рили окопи та звозили все необхідне для зміцнення позицій у Херсонській області.
На думку Кріса Догерті, колишнього стратега в Пентагоні, якщо наступ ЗСУ на Херсон виглядатиме так, як атака росіян на Сєвєродонецьк, — це глухий кут.
"Україна втратить дуже багато особового складу та матеріалу, і, найімовірніше, це буде остання велика операція українських сил у 2022 році", — пояснив він.
 
 
На думку Догерті, Україні варто використати непрямий підхід: ізолювати Херсон і за допомогою нерегулярних сил та артилерії перекривати лінії постачання російських військ. Нещодавні партизанські атаки, а також удари по складах боєприпасів вказують на ефективність такого підходу. Деякі офіційні особи України кажуть, що згодні чекати та вимотувати російські сили, щоб уникнути вуличних боїв та не руйнувати місто.
Водночас від заяв про те, що наземний наступ неминучий, є певна користь. Крім того, що жителі окупованих областей підбадьорюються, це може бути прийомом для того, щоб командуванню ЗС РФ довелося стягувати сили з інших напрямків. У такому разі в інших регіонах залишаться незахищені місця, якими Україна зможе скористатися.
 
Наступ на Херсон: політична та військова стратегія
Питання у тому, як узгоджуються та чи узгоджуються взагалі політичні та військові стратегії України. Президент Зеленський прагне показати західним партнерам, що зброя, яку вони передають Україні, вносить перелом у хід війни, а супутні економічні складнощі не є марними.
 
Російська армія поповнює бойові втрати, ця обставина і розмокла земля восени ускладнять ймовірний наступ. Якщо він не відбудеться, це підірве бойовий дух, проте в разі провалу розчарування буде ще більшим.
Аналітики вказують на Сєвєродонецьк, де, як вважається, Зеленський всупереч порадам наполягав на обороні міста українськими військами надто довго, ніж це було б слід, оскільки українці ледве вийшли звідти живими. В історії, зокрема, у Другій світовій є приклади того, коли військові операції починалися надто рано і зрештою виявлялися невиправданими.
.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:  Жданов ответил, сколько еще "протянут" российские войска в Херсоне