У червні 2023 року невеличка група українських прикордонників провела унікальну операцію на лівобережжі Херсонщини. Армійці зайняли готельно-ресторанний комплекс «Наірі», який окупанти використовували як перевалковий пункт та звідки контролювали Антонівський міст. Російські пропагандисти заявляли про «півтори роти спецпризначенців», насправді комплекс «Наірі» близько доби утримували всього шестеро бійців. Учасником тієї спецоперації був військовослужбовець 79-го прикордонного загону Анатолій Богачук, про деталі він розповів на Армія FМ.
 
Анатолій Богачук керував групою прикордонників, які відбивали та утримували готельно-ресторанний комплекс "Наірі».  Каже, ретельно продумали усі деталі операції, перш ніж вирушити на завдання:
– Було поставлене завдання зі взяття Антонівського мосту, спільно з підрозділами ТрО, а також взяття готелю Nairi. Ми склали план, як будемо підходити, в яких бойових порядках, хто і чим буде займатися, хто з якого флангу покриває; продумали стратегію і вирушили човнами.
 
 
Коли дісталися Антонівського мосту, годину витратили на те, щоб оцінити ситуацію, а далі рушили до готельно-ресторанного комплексу, пригадує Анатолій Богачук.
– Ми зранку зайшли під міст. Близько години оцінювали ситуацію, а потім вже рушили до комплексу. Спочатку російські військові нас сплутали зі своїми та почали підходити, а потім вже розпочався бій.
Як розповів Анатолій Богачук, росіяни тричі намагалися вибити українських прикордонників із "Наірі", але безрезультатно. Тоді окупанти почали масований артобстріл.
 
– Вони відправляли свої штурмові групи, але їм не вдалося нас вибити й ми протрималися до ночі. Коли розпочався масований артобстріл, ми вирішили відходити, щоб зберегти життя особового складу.
Росіяни заглушили зв'язок та заблокували майже основні шляхи для відходу, тож довелося вириватися з оточення через болото, ділиться Анатолій Богачук.
 
– Нам заглушили зв'язок,  ми не  могли ні з ким контактувати. Коли окупанти нас майже взяли в оточення, вирішили відходити через болото. Вже під ранок наступного дня були під мостом. Там нас чекала друга група нашого прикордонного загону, яка нас прикривала, і група ТрО. Якби окупанти взяли цей комплекс, то вони могли б зайняти позиції під мостом і далі пройти через дачні ділянки і закріпитися знову на своїй старій позиції вздовж річки Дніпро.
 
.
 
Давши відсіч ворогу, прикордонники посприяли створенню плацдарму на лівобережжі Херсонщини.
Як розповів Анатолій Богачук, після чергового завдання військовим дається час на відпочинок, а потім знову тренування і підготовка до наступних операцій.
– Дуже хочеться приїхати і відсапатися після бойового завдання. Тоді ми одразу поїхали у шпиталь. А загалом, звісно, після бойового завдання нам дають два-три дні для відпочинку.
 
Підрозділи Сил оборони тримають позиції на лівобережжі Херсонщини, допомагають у цьому і місцеві жителі, каже Анатолій Богачук.
– Нас підтримують морально. Вони раді, що ми нарешті звільнили Херсон, усі прилеглі населені пункти. До того ж викривають колаборантів. Також можуть домашньою їжею пригостити.
Як ще підтримують херсонці на лівобережжі українських військових, розповість після перемоги, пообіцяв Анатолій Богачук.