Німецькі ракети Taurus є не лише високоточними, але й мають великий радіус дії - 500 кілометрів.
Німеччина не буде передавати свої крилаті ракети Taurus Україні, тому що не хоче, аби українці самостійно визначали цілі для ударів ними, а відправка німецьких фахівців в Україну є неприйнятною. Про це у п'ятницю, 24 травня, заявив канцлер ФРН Олаф Шольц, пише NTV.
 
Він заявив, що у Берліні не хочуть ризикувати можливим переростанням війни в Україні у війну між Росією та НАТО, тому "Німеччина повинна контролювати, куди запускаються її крилаті ракети".
Шольц підкреслив, що ракети Taurus є не лише високоточними, але й мають великий радіус дії - 500 кілометрів. Саме тому передача подібної зброї, на думку німецького канцлера, "була б виправданою лише в тому випадку, якби ми самі визначали цілі". 
 
 
"А це, у свою чергу, неможливо, якщо ти не хочеш сам бути частиною цього конфлікту", - наголосив Шольц.
 
Зазначимо, що Німеччина оголосила про новий пакет військової допомоги для ЗСУ. Так, ФРН разом з Данією надасть 10 основних бойових танків Leopard 1 A5, 3 РСЗВ HIMARS і не тільки. До того ж Міноборони Німеччини звернулось до федерального уряду про додаткові 3,8 млрд євро для допомоги Україні на цей фінансовий рік.