Про це йдеться у законопроекті, затвердженому Кабінетом Міністрів.
Втратити статус міста ризикують Скадовськ, Гола Пристань, Берислав, Генічеськ і Таврійськ у разі ухвалення Верховною Радою законопроекту «Про засади адміністративно-територіального устрою України».  27 грудня цей документ погодив і затвердив Кабінет Міністрів.
 
Законопроект вводить поняття адміністративно-територіального устрою України, встановлює засади, на яких він будуватиметься та врегульовує питання щодо Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів. 
 
 
Цим законопроектом передбачається, що статус міста невдовзі можуть мати населені пункти з населенням більше 20 тисяч осіб, а для селища потрібно не менше 5 тисяч. Натомість станом на 1 січня 2019 року в Генічеську проживало 19501 особа, а в найменшому місті Херсонщини – Таврійську — лише біля 11 тисяч жителів. Не дотягують до запропонованих стандартів міста також Скадовськ, Гола Пристань і Берислав.
 
Крім того, пропонується, що в майбутніх районах — повітах має проживати не менше 150 тисяч осіб. Виключення робиться тільки для гірської місцевості та на територіях із щільністю населення менше середньої щільності населення по області. У такому випадку в районі може проживати не менше 100 тисяч осіб. Тобто, по завершенню реформи адміністративно-територіального устрою на Херсонщині повинно залишитись кілька районів — повітів.
 
Два міста можуть залишити спеціальний статус – Київ та Севастополь. 
Нагадаємо, що одним із основних завдань уряду є створення трирівневої системи адміністративно-територіального устрою: громада; район (повіт); область (регіон).
 

 
Указом Президента України Кабміну було доручено до 1 січня 2020 року забезпечити розроблення та внести в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроекту про засади адміністративно-територіального устрою України.
 
Олег БАТУРІН.