Понад два мільйони українців виїхали у сусідню Польщу тікаючи від війни. Багато з них поїхали власними автомобілями. Та якщо громадський транспорт в більшості міст зробили безкоштовним для біженців, то от власне авто доводиться заправляти за повну вартість пального. В Польщі воно між іншим дорожче ніж в Україні. То які суми треба відкласти на заправку, якщо ви вирішили їхати закордон власним транспортом?
 
Середні ціни на бензин, дизель та газ у Польщі
Як і всюди, найдешевше обійдеться зріджений нафтовий газ, в Польщі його середня вартість 25 грн. Дорожче обходиться бензин А-95, і найдорожче дизель. Та давайте про все по-порядку.
 
 
Бензин А-95
Ціна за літр коливається від 43 до 46 грн, або 6-7 злотих. Найдешевшу ціну пропонує мережа АЗС ВР, а найдорожче на AVIA та Shell. Всі інші заправки пропонують плюс-мінус схожі розцінки, десь по середині між найдешевшим та найдорожчим тарифом./
/
Дизель
Схожа ситуація й з дизелем. Найдешевша ціна на заправці ВР — майже 7 злотих, або 47,80 грн. Найдорожче коштує дизель на заправці Shell — 52,41 грн. На інших АЗС і на AVIA в тому числі ціна коливається в межах — 50 грн за літр.
/
Автогаз
Наразі є інформація про наявність автогазу лише на заправках Circle K. Ціна стабільна — 3,59 злотих, або 24,66 грн.
/
Бензин А-98
Цей бензин наразі доступний теж лише на АЗС Circle K. Ціна його між іншим суттєво зросла, порівняно з кількома місяцями раніше. Зараз, літр коштує 52 гривні, а раніше коштував близько 48 грн.
 
В Україні ціни на пальне подешевшали
В Україні ситуація більш менш стабільна, зараз ціни на бензин А-95 коливається в межах 33-35 грн, а на дизель приблизно 37 грн. Щодо наявності пального на заправках, то ситуація теж відносно стабільна.
__________________________________________________________________________________________________

Українським водіям нагадали, за що можна отримати штраф у Польщі

Від початку вторгнення російської армії на територію України чимало наших співвітчизників вимушено переїхали до ЄС. Як правило, українці переїхали до Польщі, дехто на власному авто.
 
Що треба знати українським водіям про ПДР у Польщі:
● автомобiльнi фари мають бути увімкнені цілодобово протягом усього року; у машині має бути знак аварійної зупинки, вогнегасник, аптечка та світлоповертальний жилет;
● використання ременів безпеки є обов’язковим для водія та всіх пасажирів (штраф 100 злотих — 690 грн);
● для дітей мають бути спеціальні дитячі автокрісла (за відсутність штраф 300 злотих — понад 2 тис. грн);
● розмовляти по телефону під час керування категорично заборонено (штраф 500 злотих — 3 454 тис. грн). Втім, якщо користуватись обладнаннм «вільні руки» — це порушенням не буде;
● допустима концентрація алкоголю в крові становить 0,2 проміле. Штраф для водіїв, які перебуватимуть за кермом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння: 2 500 злотих або навіть арешт строком до 30 діб.
_______________________________________________________________________________________________________

 У Польщі виросли штрафи за порушенн

За деякі види порушень у Польщі можна поплатитись дуже сильно. Там діють штрафи, здатні розорити українця із середнім статком. Втім, вони дуже відчутні і для поляків. Йдеться про порушення правил дорожнього руху. Польща запровадила нові штрафи за порушення якраз цього року.
 
.
 
За різні порушення передбачено різний розмір штрафу. При цьому за деякі з них доведеться віддати чималі гроші. Наприклад, є порушення, за які доведеться віддати 30 тисяч злотих, що на наші гроші становить понад 200 тисяч гривень.
Отже, що треба знати українцям, які опинилися у Польщі за кермом, щоб не залишитись ні з чим?
 
За перевищення швидкості водія чекають такі покарання:
●  до 10 км/год – 50 злотих;
●  від 11 до 15 км/год – 100 злотих;
●  від 16 до 20 км/год – 200 злотих;
●  від 21 до 25 км/год – 300 злотих;
●  від 26 до 30 км/год – 400 злотих;
●  від 31 до 40 км/год – 800 злотих (1600 злотих у разі повторного порушення);
●  від 41 до 50 км/год – 1000 злотих (2 тис. злотих у разі повторного порушення);
●  від 51 до 60 км/год – 1500 злотих (3 тис. злотих у разі повторного порушення);
●  від 61 до 70 км/год – 2000 злотих (4 тис. злотих у разі повторного порушення);
●  71 км/год – 2500 злотих (5 тис. злотих у разі повторного порушення).
 
Крім того, можна отримати штраф у 1000 злотих за недотримання правил обгону , а також за їзду без прав водія.
Штрафом у 1,5 тисячі злотих покарають за обгін на пішохідному переході, а також за зіткнення, у якому хтось трохи постраждав, отримавши легкі травми.
 
 
Ще більші штрафи можна отримати за інші серйозні порушення
Такі штрафи можуть становити від 2 до 3 тисяч злотих.
Такою сумою можна поплатитися, порушивши правила на залізничному переїзді або здійснивши обгін на забороненій ділянці, якщо водія вже залучали за такі порушення протягом найближчих двох років.
 
Водія, якого спіймали на керуванні транспортом у стані сп’яніння (при утриманні алкоголю в крові від 0,2 до 0,5 проміле), оштрафують на 2,5 тис. злотих. Але при цьому, якщо водій, що випив, ще й створить аварійну ситуацію на дорозі, то штраф одразу зросте до 3 тисяч злотих.
 
За грубіші порушення правил водіям загрожують дуже серйозні штрафи
Штрафом на суму до 30 тисяч злотих (близько 6,5 тис. євро або понад 200 тис. гривень) можуть покарати грубі порушення, які зазвичай розглядають у суді.
 
 
До таких порушень належать:
●  водіння у стані сильного алкогольного чи наркотичного сп’яніння;
●  якщо водій не зупиниться для перевірки на дорозі на вимогу правоохоронців;
●  ненадання допомоги потерпілому в аварії;
покривання порушника, який керував транспортом під час скоєння порушення.
●  
Штраф у Польщі можна отримати також за телефонну розмову під час керування автомобілем і не пристебнутий ремінь безпеки (по 200 злотих), а також за проїзд не на той сигнал світлофора (500 злотих).