Російська влада продовжує видавати гуманітарну допомогу на території окупованої Новокаховської громади. Скільки людей її отримує і яка кількість населення проживає в місті, достеменно сказати не можна.
За місце у черзі
За російськими даними, у середньому в день отримують допомогу близько 500-600 мирних жителів. Однак ці цифри можуть бути перебільшеними. Адже колаборантами треба звітувати "правильно", а не реально.
 
Місцеві ж зазначають для видання Novakahovka.city:
"Щодня на "Соколі" збирається зранку до ста чоловік за гуманітаркою від росіян. Часто люди сваряться за місце в черзі".
Проте гуманітарку окупанти роздають не лише в самій Новій Каховці, але й на околицях. Також маломобільні люди отримують гуманітарні пакети просто у себе вдома. Отож точну кількість отримувачів допомоги визначити важко.
 
 
Інколи окупаційна влада повідомляє й про рекорди:
"5 мая работники Службы поддержки гражданского населения (ПГН) оказали гуманитарную помощь 933 жителям Новокаховского городского округа в своих приемных и на выезде в Новой Каховке, Центральной Основе, Таврийске, Днепрянах, Корсунке, Райском,Тополевке".
Чи так це насправді, перевірити неможливо.
 
Трапляються цілі родини
Отже, сказати напевне, скільки ж новокаховчан отримують гуманітарну допомогу, наразі немає можливості. Проте, якщо вірити очевидцям і враховувати всі населені пункти Новокаховської громади, це мінімум 200 чоловік на день. Одна особа може отримати гуманітарку раз на місяць.
 
Раніше міський голова Володимир Коваленко заявляв, що 90% містян виїхали з Нової Каховки. Проте неможливо стовідсотково підтвердити чи спростувати факт, що в Новій Каховці проживає менше 5000 жителів (тобто 10%, що нібито залишилися). Така статистика може бути перебільшенням, адже багато жителів взагалі не ходять за гуманітаркою та намагаються зайвий раз не виходити з дому.
 
.
 
Проте це не означає, що їх немає у місті:
"На поминальні дні на великодні свята в місті було багато людей, – зазначає місцевий, – в основному пенсійного віку, проте траплялися й цілі родини, у тому числі з дітьми, що відвідували кладовище або гуляли містом".
Про Проводки в Новій Каховці детально читайте за посиланням.
 
Нагадаємо, станом на 01.01.2020 у Новій Каховці проживало 45422 тис. чоловік, а в громаді понад 60 тис. жителів.
Як виглядає Нова Каховка сьогодні, дивіться у відео.