Як правильно їх приготувати - яким має бути жовток, а яким білок? Як зберігати крашанки, щоб вони були безпечні? Що робити, щоб не переїсти у свята? На ці питання Delfi відповів професор медичного факультету Вільнюського університету Рімантас Стукас.
 
Професор Стукас сказав, що в наш час яйця реабілітовані, тому якщо людина правильно харчується, якщо вона здорова, якщо у неї немає хвороб, викликаних неправильним харчуванням, то одне яйце в день шкоди не принесе.
Він додав, що людина, яка правильно харчується, може з'їсти до 9 яєць на тиждень. Іноді чоловік, з'ївши одне яйце, не наїдається. Тому за один раз можна з'їсти 2-3 яйця. Але більше 9 на тиждень їсти не варто».
 
 
А ось людям, у яких підвищений рівень холестерину, є надмірна вага, які мають хвороби, викликані неправильним харчуванням, яйця потрібно їсти рідше.
Стукас нагадав і рекомендацію Всесвітньої організації охорони здоров'я: найкорисніша частина яйця – це білок.
 
"У яйці містяться всі необхідні для нас речовини", - сказав професор.
За словами професора, яйце потрібно варити так, щоб білок повністю зварився, а жовток залишався рідким.
Звичайно, є страви, в яких використовують круто зварені яйця. У такому разі важливо не переварити яйця. Якщо варити яйце 15 хвилин і більше, то його поживна цінність знизиться.
 
Фарбовані яйця не можна цілий день тримати на столі. Професор сказав, що за кімнатної температури на столі яйця не можна тримати більше 2-3 годин, потім їх потрібно прибрати в холодильник. Якщо яйця лопнули, то в холодильнику їх можна тримати не більше двох-трьох днів.
 
.
 
Професор сказав, що погано часто змінювати температуру зберігання яєць — діставати з холодильника, то ставити їх назад.
"Кладіть на стіл стільки яєць, скільки плануєте з'їсти за раз, інші не діставайте з холодильника".
Щоб не переїдати, професор рекомендує дотримуватися помірності.
 
«Яйця часто їдять із майонезом, їх додають до салатів, у яких теж є майонез. Яйця їдять з оселедцем, а вона жирна. Тому важлива помірність, треба насолоджуватися їжею. Якщо в шлунок одночасно потрапить багато житньої їжі, чого організм не привчений, ферменти можуть з цим не впоратися, можуть розвинутися проблеми зі здоров'ям. Тому важливо харчуватися помірковано.
Щодня потрібно дотримуватися принципу здорового харчування», — сказав професор Стукас.