Адвокати Владислава Мангера та Олексія Левіна відмовилися слухати 26 свідків зі 100, чого вимагали раніше, повідомляє юридична компанія “Міллер”.
За інформацією правозахисників, на слухання 9 грудня не з’явилася частина свідків. Після детального аналізу з’ясувалося, що у списку кілька людей вже померли, перебувають у полоні або взагалі підозрюються у колаборантстві.
 
“Обвинувачені Олексій Левін та Владислав Мангер та їхні захисники (на цьому засіданні був присутній лише адвокат Левіна) вимагали від початку заслухати 100 людей. Але сьогодні список скоротився на 26 людей. 13-тьох допитали раніше, тож залишився 61 свідок. Половина з них перебуває на тимчасово окупованих територіях”, – повідомляють у “Міллер”.
 
 
Суд викликає всіх свідків повістками та оголошеннями на сайті суду. Кілька останніх слухань безрезультатно переносили. Все тому, що сторона захисту не могла забезпечити явку своїх свідків. Більш того, вони не могли пояснити, для чого їм показання цих свідків, пояснюють у компанії.
 
Уже 12 грудня суд розгляне питання про продовження запобіжного заходу Левіну та Мангеру. На слухання 20 грудня викликали усіх наступних свідків зі списку.
 
Ще щодо частини мають застосувати привід. Їм розсилали повістки, втім пошту вони не отримували: це медичні працівники, які лікували Катерину Гандзюк та охоронці опікового відділення. Поліція має доставити їх суду 24 січня.
 
.
 
“Усе тому, що адвокати обвинувачених Мангера і Левіна наразі досить пасивні в питаннях забезпечення явки своїх свідків. Це стосується і одіозних Андрія Гордєєва та Євгена Рищука (колишні голова Херсонської ОДА та його заступник). Але шанси, що вони з’являться досить низькі”, – зазначається у дописі.
 
Правозахисники додають, що для дотримання прав усіх сторін і належного судового процесу варто зробити все, щоб свідки з’явилися до суду (повідомлення, з’ясування актуальних адрес, примусовий привід).
 
“Проте через кілька засідань, у разі неявки свідків, можна буде зробити висновки, що обвинувачені та їх захисники зловживають своїми правами подавати докази, вимагаючи суд викликати та розшукувати десятки людей, які навіть не можуть нічого повідомити по суті справи. Або об’єктивно недоступні”, – резюмують у “Міллер”.
 
 
Нагадаємо, судовий розгляд справи Катерини Гандзюк триває 2 роки. На лаві підсудних двоє організаторів — Владислав Мангер та Олексій Левін. П’ять виконавців злочину було засуджено в іншому процесі. Вони пішли на угоду зі слідством і визнали, що облили керівника справами виконавчого комітету Херсонської міськради Катерину Гандзюк кислотою. За це отримали по 500 доларів.