Якось у Йонаві - місті з населенням 30 000 осіб у центральній Литві - стався вибух, який згодом став причиною дводенних військових навчань під назвою "Залізний вовк" ("Geležinis Vilkas").
Метою було загартувати військових, поліцію, пожежників, лікарні та парамедиків для дій у виняткових обставинах - Литва готується до найгіршого сценарію: нападу на східний фланг НАТО, пише Politico.
Процес депортації цих громадян України ще не почався, "у тому числі через організаційно-логістичні причини".
Посольство України в США нині не має даних про депортацію українських громадян від початку цього року. Про це українське дипломатичне представництво повідомило в коментарі Радіо Свобода.
 
За даними установи, на кінець травня 2025 року в депортаційних центрах на території США перебували 24 громадянина України, щодо яких ухвалили рішення про примусове видворення. Проте процес їхньої депортації ще не почався, "у тому числі через організаційно-логістичні причини, пов’язані із відсутністю міжнародного авіасполучення з Україною".
 
 
Українські дипломати перевіряють умови утримання, стан здоров’я, доступ до медичної допомоги та можливості комунікації затриманих із рідними.
В разі виявлення порушень вони звертаються до "компетентних органів США та адміністрації пенітенціарного закладу для розв’язання проблеми", а також видають посвідчення особи на повернення в Україну для громадян, які підлягають депортації, якщо в них нема паспортних документів.
 
"Посольство підтримує постійну робочу комунікацію з Держдепом та ICE у контексті моніторингу початку та модальностей процесу депортації громадян України, які порушили імміграційне законодавство США. Водночас варто зазначити, що міграційна політика належить до сфери виключної компетенції кожної суверенної держави, зокрема й Сполучених Штатів Америки", – резюмували в посольстві.