Результати останнього опитування показали, що половина працівників з України хочуть повернутися до України після закінчення війни. 26% опитаних ще не визначалися та не можуть дати чітку відповідь на запитання. Ще 25% однозначно не готові повернутися до України. Такі результати показало останнє опитування, результати якого оприлюднили 3 січня. 
 
В рамках звіту ОТТО Work Force “Як українці оцінюють роботу та перебування в Польщі у 2022 році?” респондентів запитували про \хні плани на найближчий час. Виявилося, що 43% українців хочуть бути в Польщі, щоб оцінити подальший розвиток подій, 38% мають в планах вивчати польську мову, 21% планує знайти квартиру, а 20% — привезти до Польщі родичів, які наразі залишаються в Україні, ще 5% хочуть записати своїх дійте в польські школи чи дитячі садочки. 
 
 
44% опитаних стверджують, що не готові покинути Польщу заради переїзду в іншу країну крім України. 35% ще не можуть дати відповідь на це запитання. Планують поїхати з Польщі в західну Європу 22% українців, з них три чверті обирають Німеччину. 
 
У звіті говориться про те, що в 2020 та 2021 роках основною причиною пошуку роботи українських громадян у Польщі був вищий рівень доходів. А вже в 2022 році вперше найбільша кількість відповідей стосувалися безпеки, тобто 45% українських громадян були змушені покинути Україну через загрозу здоров’ю та життю. На другому місті залишився вищий заробіток, такий варіант обрало 37% опитаних, бажання забезпечити краще життя собі та своїй сім’ї обрало 29% опитаних, а кращий економічний стан в Польщі став причиною переїзду для 28%. Зазначимо, що респонденти могли обирати кілька варіантів відповіді. 
 
В опитуванні взяли участь 502 тимчасових працівників у Польщі, які були змушені виїхати з України через початок повномасштабної війни. 56% з нмх – це жінки. Опитування проводилося в листопаді 2022 року, але результати були оприлюднені лише на початку 2023 року. 
_____________________________________________________

Біженцям приготуватися: Європа змінює правила перебування українців

Через повномасштабне вторгнення окупантів мільйони українців були змушені покинути власні домівки та шукати безпечний притулок у Європі. З 2023 року Європа змінює правила перебування для українських емігрантів. 
 
.
 
Європейські країни з перший днів війни приймають українських біженців. Наразі у більшості країн діють програми з підтримки українців.
Кількість українців, які емігрують до країн Європи зросла з настанням холодів та частими ракетними атаками на критичну інфраструктуру. 
В очікуванні нової хвилі біженців з України влада вводить дещо нові правила для українських емігрантів. 
 
Таким чином в Польщі, де знайшли прихисток 1,5 мільйона біженців, з 2023 року українці зможуть безплатно проживати в місцях колективного розташування перші 120 днів, а далі будуть змушені оплачувати половину вартості проживання. 
 
З травня вони будуть змушені платити 75% вартості проживання. Нові правила не розповсюджуються на пенсіонерів. людей з обмеженими можливостями, вагітних та жінок з трьома та більше дітьми. 
Також при тимчасовому виїзді з Польщі соціальна допомога не нараховуватиметься. А якщо покинути територію Польщі більше ніж на 30 днів, то людина втратить право на отримання соціальної допомоги. 
 
 
Посвідчення на тимчасово проживання буде надаватися лише на півтора року, замість трьох. 
В час, коли більшість країн скорочують допомогу українцям, Німеччина її збільшить. З січня українці в Німеччині будуть отримувати по  502 євро, тобто на 53 євро більше. Проте в країні без офіційної реєстрації можна перебувати не довше 90 днів. 
 
Нідерланди відтепер будуть вивчати доходи переселенців та виплачувати допомогу в залежності від них. 
Словакія скасовувала безплатний проїзд в столиці, водночас Литва подовжила безплатне користування громадським транспортом до 2024 року. 
 
В Чехії допомог біженцям зменшать до 4890 крон замість 5 000. З квітня розмір допомоги залежатиме від рівня доходів біженця.  
В Латвії сума допомоги не зміниться, але українців змусять вивчати мову для можливості працевлаштування. На це дається рік. 
Водночас Швейцарія має намір виділити додаткове житло для біженців з України, яке планують облаштувати на військових базах.