ПЦУ настаивает, что не стоит путать христианскую суть праздника Крещения с суеверием и популярными тенденциями.
 
Погружение в воду на Крещение не поможет смыть с себя грехи, и точно не будет способствовать духовному очищению, сообщается на официальной странице Православной церкви Украины в Facebook.
 
 
В ПЦУ уточнили, что не существует ни одного церковного предписания, которое бы свидетельствовало о необходимости ныряния в прорубь в день Великого освящения. Соответствующей традиции придерживаются только прихожане эллинистических церквей. В Украине этот обычай стал распространенным в конце 1990-х – в начале 2000 годов.
 
 
Исследователи украинского народа утверждают, что вышеуказанная манера поведения является олицетворением неких мифов или модной привычкой. Массовые купания скорее демонстрируют народные верования в определенные предрассудки. Впрочем, говорят церковники, купание в проруби никоим образом не заменит Таинств Исповеди или Причастия. Несмотря на то, освященная вода таки обладает благодатными свойствами, если приматы ее с верой, – отмечается в сообщении.
 
.
 
ПЦУ настаивает, что не стоит путать христианскую суть праздника Крещения с суеверием и популярными тенденциями. Не торопитесь просить священнослужителей окропить Вас как можно большим количеством воды. Также не нуждается делать большие запасы святой воды (в бидоны или канистры). Помните, Господня благодать не измеряется количеством освященной воды.
 
Запретов относительно ныряния в воду 19 января нет, но лучше не превращать этот обычай на повод к гордости или злоупотребления алкоголем, чтобы согреться после резкого переохлаждения организма.
.
ЧИТАТЕЛИ КОММЕНТИРУЮТ:
.
Sergey Pasechnik
Свята вода зцілює душу та тіло! А прощеня гріхів без каятя небуває.
Пірнати в холодну та святу воду - це друзі наша традиція яку ми прийняли від Константинополя..
 
Наталія Ковальчук
Якщо вже придумали присвятити особливий день для згадки про хрещення Ісуса Христа і зробити з нього свято, то не треба було перекручувати його з язичницьтвом, як це зроблено й підтримується нині в вигляді особливого освячення води й надання їй надможливостей, які належать тільки Ісусу. І цим самим відводять людей від головної суті цієї події! І цим самим зневажається жертва Христа - вже тепер не Христос прощає від гріхів, а вода що змиває їх, і вона є свята! І в перших християн не було цього всього, а лише згадувалося про подію хрещення Ісуса! І так повинно бути і в нас і нічого лишнього, а то навіть багато хто й про Ісуса не знають, а знають, що треба воду святити чи в річці купатись!
 
 
Наташа Захлюпаная
ЧИТАЛА,ЧИТАЛА І НЕ ВИТРИМАЛА,ЛЮДИ,,А ХТО КУПАВСЯ?? Є ТАКІ? ОСЬ Я,КУПАЛАСЬ,,НІХТО МЕНЕ НЕ ЗАСТАВЛЯВ,,ЛЮДЕЙ НЕ БУЛО ВЗАГАЛІ НІКОГО,ТІЛЬКИ СИН І ЧОЛОВІК, КОЛИ МИ КУПАЛИСЯ)) ЦЕ ЧУДОВЕ ВІДЧУТТЯ,,ВІДЧУВАЄШ НІБИ КРИЛА ВИРОСЛИ,,ДИХАТИ ЛЕГКО,,ПЕРЕДАТИ СЛОВАМИ НЕ МОЖЛИВО)( І НІХТО НІКОГО НЕ ЗАСТАВЛЯВ,,ПРОСТО В ДУШІ ДУЖЕ ЦЬОГО ХОТІЛОСЯ)) ОТОЖ, ЯКЩО ДУША ПРОСИТЬ, КУПАЙТЕСЬ, ЦЕ ЧУДОВО!!! АЛЕ НЕ РАДИ ПІАРУ ТА КОМПАНІІ І ВАШІ ФОТО НІКОМУ НЕ ПОТРІБНІ, ЩОБИ ВИ ЇХ ВИСТАВЛЯЛИ, ЦЕ ПОВИННО БУТИ ТІЛЬКИ ВАШЕ БАЖАННЯ.
 
Олеся Ющишин
А мозок не вставляває,як можна змити гріхи коли знаєш тих людей які гріхи на собі носять і ще в церкву ходять!!!!В будні грішать,а по святах релігійних у хорі церковному співають-нонсенс...
І прийдуть в ополонці скупнуться,і все самонакрут свідомості вони прощені ))))бо вода змила їх гріхи -абсурд!!!!
 
Анна Кучер
Людина сама собі придумує проблеми, потім їх долає,а потрібно мало:бути людиною в різних ситуаціях,вірити в добро і його робити!І ні вода ні батюшка тут не в силі зробити чудо.
 
 
Анжела Іллюк
Гріхи нам прощаються лише в тому випадку, якщо ми щиро розкаюємося в тому, що зробили й більше не повторюємо скоєного (наприклад, якщо я краду чи роблю аборти й каюся в цьому, а потім знову роблю те саме, то це не покаяння). Гріхи ніхто не може відпускати: ані священники, ані святі. Лише Господь. Так написано в Біблії. Священник може лише вислухати й помолитися за людину, яка прийшла на сповідь.
А щодо пірнання в ополонку, то це нічого не дасть. Так само як і освячення води. Ніде такого в Біблії не написано. То все людські вигадки. Потрібно виконувати Божі настанови, а не слухати людські байки.
 
Зигмунд Рудницкий
Я прочитавши Отче наш заходжу в ополонку, і прошу здоров'я і отримую те чого прошу. Тепер і дружина з старшими дітьми почали. І дійсно хворіти стали менше. А ви самі вирішують для себе в що вірити.
.
Катерина Науменко
Єдине, що може бути від такого купання то відморожені почки. Добра я там не бачу. Хочеш вірити у Бога вір. Роби добрі справи а не страдай фігньою.
.
Lune Soleil
Вода вшановувалась у дуже багатьох народів, у релігійних культах часто були богині з водою (у кувшині тощо), все тому що вода - це символ духовного світу, як вода дає життя усьому живому в цьому світі, так і "приєднання" людини до духовного світу дасть їй життя істинне, вічне. А традиція просто повинна підтримати людину на цьому шляху, я так думаю. І структура води в цей день правильна, що також дуже цікаво..
 
Mykola Lupiy
Справді останніми роками це перетворюється на язичницький ритуал. "ЯК ТИ НЕ СКАКАВ В ОПОЛОНКУ?" Все частіше чути навколо.
"Не від кількості води залежить святість і міра отриманих дарів Божественної благодаті, а від того, як ви наближаєтеся до Господа, від вашого способу життя, ваших змін в душі, віри, ваших діл."
Ось це головне. Проводити християнське життя, духовно зростати, боротися зі своїми недостатками, а не взимку скакати під лід.
 

 
Олексій Кулішенко
Маю великий власний досвід пірнання в ополонку. Але мене відверто бентежить та кампанія, яка відбувається на Водохреща. По-перше, до християнства це має досить віддалене відношення - ближче до язичництва. По-друге, не у всіх здоров'я дозволяє такі стресові процедури. Наприклад, якщо у людини є якась прихована проблема з серцем, вона може дуже швидко "віддати Богу душу". Були й такі випадки... Особисто я припинив ці процедури саме через проблеми із серцем.
 
Анна Горак
Я ніколи нечула від своєї бабусі ,що на Водохреща купаються у нас в Україні таке незаведено і ніхто ніколи не стрибав в ополонку,а завжди до освячення води ставилися з повагою.