Суд оголосив вирок колишній чиновниці Скадовської міськради Людмилі Хотієнко, яка добровільно пішла на співпрацю з ворогом та очолила окупаційну адміністрацію Скадовська.
Згідно з текстом вироку Суворовського райсуду Одеси, 39-річна Хотієнко визнана винною в колабораційній діяльності. Її заочно присудили до 7 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Зазначається, що обвинувачена жителька Скадовська, будучи радикально налаштованою до чинної легітимної влади в Україні, 22 червня 2022 року добровільно обійняла посаду так званого голови ВЦА Скадовської громади.
 
На цій посаді вона створювала незаконні структурні підрозділи міськради, псевдореферендуму, відкрила пункт видачі російських паспортів, організовувала масові пропагандистські заходи в місті, під час яких виступала з промовами на підтримку збройної агресії РФ тощо.
 
 
Одним зі свідків у суді виступив староста села Красне Скадовської громади. Чоловік розповів, що добре знав Людмилу Хотієнко з часу, коли вона працювала в міськраді землевпорядницею. Після окупації села староста залишився і продовжив виконувати свої обов’язки. Навесні Хотієнко в супроводі російських військових приїздила в Красне й повідомила старості, що якщо він не приїде в міську раду Скадовська, його розстріляють. Після цього чоловік 20 травня 2022 року виїхав із села.
 
Додамо, що перед повномасштабним вторгненням РФ Людмилу Хотієнко звільнили зі Скадовської міськради за неналежне виконання обов’язків. У 2020 році вона брала участь у виборах до Скадовської міськради від партії «Слуга народу», але не пройшла.
 
Щодо Людмили Хотієнко цікава ще одна історія, про яку «Гривна» розповідала в грудні 2022 року. Тоді стало відомо, що в Скадовську окупантами була викрадена і вивезена в Кабардино-Балкарію десятирічна донька гауляйтерки. А коли зрадниця намагалася виїхати до дочки, на в'їзді до Криму її розвернули назад.
 
.
 
Невідомо, що стало причиною того, що окупанти зробили заручницею доньку Хотієнко – можливо, у колаборантки виникли якісь непорозуміння з представниками кремлівського режиму. Подальша доля зрадниці та її доньки теж не відома. З посади голови ВЦА вона пішла сама чи її прибрали. Наразі гауляйтером Скадовська є Олександр Дудка, колишній гауляйтер селища Лазурне.