44-річна Світлана Грабко, одна з головних учасниць окупаційної організації «Союз матерей Херсона» Національна поліція України 22 травня заочно повідомила підозру в колабораційній діяльності. За ч. 6 ст 111-1 КК України їй світить від 10 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Про це йдеться в оприлюдненій підозрі, повідомляє Центр журналістських розслідувань.
Слідчі встановили, що 44-річна Грабко Світлана Сергіївна з Херсона стала однією з активних учасниць незаконно створеної російськими окупантами псевдогромадської організації «Союз матерей Херсона». 
 
«Світлана Грабко здійснювала інформаційну діяльність у співпраці з ворогом і з окупаційною адміністрацією, яка була спрямована на підтримку загарбників», – йдеться у тексті підозри.
З липня по вересень 2022 року Грабко в Херсоні роздавала агітаційні газети і буклети з проросійським змістом, заохочувала людей отримувати російські паспорти і користуватися послугами незаконних окупаційних адміністрацій. 
За скоєний злочин Світлані Грабко заочно повідомили підозру в колабораційній діяльності за ч. 6 ст. 111-1 КК України. Їй світить від 10 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.