Пенсія, пенсійні виплати та їх розмір, пенсійний вік та необхідний стаж — все це постійно оновлюється та змінюється. Наразі, в Україні почала діяти нова пенсійна реформа згідно з якою щороку, аж до 2028-го року включно, мінімальний стаж зростатиме на 1 рік.
 
Тобто, щоб вийти на пенсію у 60 років, зараз потрібно мати 28 років стажу. А от у наступному році потрібно буде мати вже 29 років. Потім 30, потім 31 і закінчиться все 35 роками. У зв’язку з цим, мінімум на 40% більше українців працюватимуть до 63 або навіть 65 років.
Та є приємна новина для певної категорії громадян. Вони можуть вийти на пенсію вже у 55. Це стосується чоловіків, і діятиме така можливість у період з квітня 2022 року до березня 2023 року.
 
 
Мова йде про небезпечні та шкідливі професії
Стосується це чоловіків, які працюють на шкідливих або небезпечних для здоров’я професіях. Вони можуть вийти на пенсію у 55, якщо такий вік їм виповниться станом на період з квітня 2022-го року по березень 2023 року. Крім віку серед вимог 29 років стажу, 12 з яких на шкідливих і небезпечних робочих місцях.
 
Також, щоб мати право на передчасний вихід на пенсію, чоловіки мають надати документи, які підтверджують те, що їхнє робоче місце справді небезпечне. Тобто перед подачею документів у Пенсійний Фонд потрібно пройти певну атестацію і її результати прикріпити до основного пакету документів.
 
На передчасну пенсію претендують й інші категорії громадян
Жінки, які народили та виховували, мінімум до 8-ми років, п’ятьох і більше дітей — також можуть вийти на пенсію завчасно, а саме в 50 років. Жінки, які виховують дітей з інвалідністю (вродженою) — теж мають право скористатися пільговим періодом. Все це стосується й чоловіків, які є батьками-одинаками.
____________________________________________________________________________________________

Пенсии в Украине после пересчета не достигнут даже уровня прожиточного минимума: озвучены цифры

После перерасчета пенсий в 2022 году львиная доля украинцев на заслуженном отдыхе будут получать меньше фактического прожиточного минимума. Кабинет министров предусмотрел размер выплат, который будет значительно меньше минимально необходимой суммы.
Об этом говорится в материале OBOZREVATEL. Дефицит Пенсионного фонда в 2022-м достигнет рекордной отметки в 200,6 млрд грн. Есть целый ряд причин для этого, главное: отсутствие внятной политики по детенизации зарплат, отказ повышать минимальную зарплату для уровня ее реальной отметки, сложная ситуация в экономике, в том числе, вызванная срывом вакцинации.
 
.
 
Пока в правительстве сосредоточились на обещаниях ввести накопительный уровень пенсионной системы. Но он коснется только будущих пенсионеров, кроме того, при взносах с минимальной зарплаты размер "накопленной" пенсии будет еще ниже, чем при действующей системе.
 
А те 11 млн пенсионеров, которые сейчас живут на выплату из ПФУ, вынуждены будут оставаться за чертою бедности. И хотя прожиточный минимум, в том числе для пенсионеров, Кабмин Дениса Шмыгаля и обещал повысить до уровня реального, на проект бюджета-2022 это не повлияло.
 
Минимальная пенсия до июля 2022-го будет на уровне 1934 грн, в июле увеличится до 2027 грн, а в декабре – 2093 грн. То есть самым малообеспеченным украинцам за год прибавят всего лишь 159 грн. И это при том, что уже сейчас, согласно рассчетам Минсоца, пенсионеру на самые базовые потребности, без учета мобильной связи, интернета, разнообразного питания, в месяц нужно 3692 грн.
 
 
.