У Херсоні активізувалися шахраї-перевізники, які виманюють у херсонців останні гроші, обіцяючи без проблем доправити вимушених переселенців до Запоріжжя. Для учасників таких поїздок окупанти вимагають оформлювати індивідуальні перепустки, а для власників мікроавтобусів – ще й ліцензію російського зразка на право здійснювати пасажирські перевезення. Однак «послужливий» водій Віталій і «диспетчер» Катерина запевняють городян, що в них «усе налагоджено», й блокпости пройдуть без проблем – аби гроші. Вони й справді привозять по 25-30 людей до Дніпрорудного, де розміщують у хостелі, обіцяючи, що наступного дня по них приїде інший автобус, і відвезе усіх до кінцевої точки маршруту – Запоріжжя. Потім збирають з пасажирів по 200 доларів, і… зникають у невідомому напрямку. 
По обдурених жертвах аферистів, звісно ж, ніхто не приїжджає. Вони змушені або шукати інший транспорт і знову за нього платити. або ж повертатися додому – якщо є на це гроші. Надалі у соціальних мережах з’являються такі-от розпачливі звернення (текст оригінальний): «Сьогодні четвертий день як люди не можуть виїхати. Тридцять чоловік знаходяться в Дніпрорудному – це люди, котрим нікуди повертатися, у багатьох більше немає домівок. Водій поїхав, на дзвінки не відповідає. Ночуємо на вулиці, у хостелі на одному ліжку по двоє людей. Ситуація жахлива!».
 
Махінатори час від часу змінюють назву своєї фірми та назву групи у соціальних мережах. Не виключено, що можуть і представлятися різними іменами. Тож «ліки» від них єдині – перевіряти наявність ліцензії, яку вимагають окупанти, і самим оформляти через військову комендатуру «дозвіл» на виїзд (ця процедура може тривати і десять днів, і більше). Крім того, обумовлювати оплату за поїздку у її кінцевій точці, себто у Запоріжжі. Якщо ліцензія є, і на розрахунок лишень після завершення поїздки перевізник погоджується, можна ризикнути й спробувати вирушити в дорогу. Хоча все одно не факт, що на відомому блокпості «Тарілка» біля лінії зіткнення вас пропустять – чимало машин завертають і без пояснення причин. Тож на оптимістичні запевнення «таксистів», що все буде добре, особливо покладатися не слід.