У Херсоні провели громадські слухання щодо зміни назви вулиці Московської на родини Фальц-Фейнів. Участь в обговоренні взяли майже 70 херсонців. "За" чи "проти" з'ясовувало Суспільне.
 
Громадські слухання запланували провести у бібліотеці на вулиці Московській, однак розміститися у приміщенні усі охочі не змогли, тому вийшли на вулицю. Один з ініціаторів перейменування Олексій Макієнко говорить, назвати центральну вулицю на честь родини Фальц-Фейнів запропонували через вагомий внесок цієї сім’ї у розвиток регіону.
 
 
"У нас немає жодного об’єкту на території міста Херсона, які б так чи інакше увічнювали пам’ять цих прекрасних людей. І тому в нас в середині ініціативної групи з’явилася ідея найменувати один із топонімічних об’єктів, зокрема одну з центральних вулиць міста Херсона іменем родини Фальц-Фейнів", - каже голова Херсонської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олексій Макієнко.
 
Олександра Пльохова живе на Московській більше 50 років. Говорить, проти перейменування.
"Я просто проти перейменування вулиці, я не проти Фальц-Фейнів. Навіщо перейменовувати, щоб документи потім змінювати? А мені 80 років, я не збираюся цим займатися", - каже Пльохова.
 
Відповідальний секретар Херсонської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Вадим Яровий пояснює, змінювати документи навмисно людям, які живуть на Московській, не доведеться. Фінансові витрати будуть тільки з міського бюджету, бо у випадку перейменування потрібно буде замінити адресні таблички.
 
 
"Зобов’язань щодо зміни документів ніякий закон не передбачає. Ці питання може людина або самостійно вирішити, коли захоче, якщо хоче принципово змінити назву вулиці на іншу, або коли їй буде необхідно, наприклад, під час дарування чи продажу. Тоді, коли вони будуть оформлювати документи у нотаріуса. Найбільші витрати понесе наш бюджет на планові заміни табличок", - каже Яровий.
 
Мешканці будинків на Московській, які виступають проти перейменування, зібрали підписи.
 
"Жодним законом перейменування топонімів не передбачене. Тобто це просто ініціатива громадської організації. Питання є, і тому у нас зібрався такий оргкомітет і ми зібрали 200 підписів проти перейменування", - каже жителька будинку на вулиці Московській Анна Рафієнко.
 
 
Обговорення тривало більше двох годин.
"Я проти, щоб вулицю Московську перейменовували у Фальц-Фейнів. Хочете, будуйте нову вулицю і так її називайте", - говорить Олександр Офіцеров.
 
"Ми знаємо, що для прив’язки соціалістичного табору у нас називалися вулиці на честь болгарського Шумена, на честь столиці Радянського союзу, тому це була така політична стратегія – ментальні прив’язки вулиць. Я вважаю, що ця ментальна прив’язка до Кремля нам не потрібна. Будь-яке перейменування вулиці Московської в героїв загиблих чи у Фальц-Фейнів я буду підтримувати", - каже херсонка Вікторія Карпова.
 
"До чого тут Фальц-Фейни саме до Херсона? Перейменуйте Асканію-Нову у Фальц-Фейн. Крім того, уявіть собі, що всі жителі цієї вулиці мають потім переоформлювати документи і сплачувати за це", - каже мешканець будинку Андрій Воронін.
Вирішити питання не змогли, на голосування залишилися 37 людей з 65 зареєстрованих. "За" перейменування проголосували дванадцятеро присутніх, "проти" 22, двоє людей утрималися. Тепер питання перейменування, сказав Вадим Яровий, вирішуватимуть депутати.