У Херсоні працює два пологових відділення. Одне із них функціонує при міській клінічній лікарні ім. Тропіних. Кількість пологів порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення тут зменшилась у шестеро, а породіль почали приймати і з сусіднього Снігурівського району Миколаївської області, розповів завідувач відділення Сергій Морозов. В яких умовах народжуються діти у Херсоні дізнавалися кореспонденти Суспільного.
Херсонка Аліна народила хлопчика Тимофія. Каже, була можливість зробити це у сусідньому Миколаєві, але не захотіла. Разом з чоловіком вирішили лишатись вдома.
 
"Страшно, але коли немає виходу то що робити. Хоча була можливість в Миколаєві народжувати, у нас там родичі живуть. Могли перший час побути там на квартирі, але ми не схотіли. Тут робота в чоловіка, там особливо не було до кого їхати, тільки далекі родичі", — говорить Аліна.
 
 
З листопада 2022 року по теперішній час у відділенні Херсонської міської клінічної лікарні ім. Тропіних народилися 116 дітей, розповідає його завідувач Сергій Морозов. Пологи приймають не лише у породіль з Херсонщини, а й зі Снігурівського району сусідньої Миколаївщини.
 
"В шість разів зменшилась кількість пологів. До війни у нас народжувало до ста жінок в місяць в середньому. Зараз 15. Тобто в п’ять-шість раз стало менше", — каже Сергій Морозов.
За його словами, лікарі продовжують працювати й під час обстрілів.
 
"Побудували роботу, користуючись тим, що у нас є в підвалі сховище, яке прилаштоване для прийняття пологів. Там можна зробити кесарів розтин. Зроблені всі умови, щоб ми могли надавати спеціалізовану медичну акушерську допомогу вагітним і породіллям. Нам подарували операційну лампу, ще є станція – на випадок відключення електроенергії", — говорить Морозов.
 
.
 
Зараз відділення забезпечене усім необхідним, розповідає Морозов. Тут 30 медичних працівників, яких, за умови теперішнього навантаження, вистачає.
"У нас багато виїхало медиків. Виїхали три лікарі, п’ять акушерок і чотири санітарки. Враховуючи те, що кількість пологів зараз зменшилася, то тією кількістю людей, які залишилися, ми справляємося з тим навантаженням", — каже Сергій Морозов.
 
Зараз, за словами Морозова, у середньому за тиждень у відділенні народжується четверо або п'ятеро малюків. 30 червня народилася двійня.
Раніше голова МВА Мрочко повідомив, що упродовж червня в херсонських пологових будинках народилося 20 малюків: вісім дівчат та 12 хлопчиків.
Лікарня ім.Тропіних повідомила, ​що у день вишиванки, 18 т​равня, народилися двоє хлопчиків. Першим одягом немовлят стали вишиванки.