Нові обмеження НБУ на перекази за картками не торкнуться 98% українців, наголосив глава фінустанови Андрій Пишний.
Національний банк планує обмежити обсяг переказів з однієї картки сумою в 100 тисяч гривень та кількістю у 30 на місяць. Але банки можуть підіймати цей ліміт. Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний в ефірі телемарафону в п'ятницю, 24 травня.
Нацбанк проаналізував сім найбільших банків, які охоплюють 91% усієї емісії карток.
 
"За результатами аналізу, ті обмеження, які НБУ вбачає за доцільне обговорити, передбачають обмеження щомісячні до 30 переказів, це не торкнеться 98% українців. Наступне обмеження, яке ми пропонуємо - обмежити загальну суму до 100 тисяч на місяць. Таке обмеження не торкнеться 95% українців", - сказав Пишний.
За словами голови НБУ, у разі потреби цей ліміт можна збільшити.
 
 
"Якщо є можливість обґрунтувати перед банком за рахунок того, що є відповідні доходи, ваш профіль, як клієнта банку, дає можливість і вимагає здійснювати більшу кількість переказів, банк в рамках вашої взаємодії може розглянути вашу заяву і підняти ці ліміти", - пояснив Пишний.
 
За його словами, будуть обмежуватися виключно вихідні операції, а "все що працюватиме на зарахування на картки обмеженню не підлягає". Крім того, жодні операції з застосуванням IBAN обмежуватися не будуть ні по кількості, ні по сумі.
Пишний пояснив запровадження лімітів небезпечним зростання використання карткових рахунків для проведення транзитних операцій з метою легалізації доходів, отриманих незаконним шляхом.
 
"Ми побачили, що українці надають свої картки в оренду. Ви віддаєте свою картку в оренду злочинцям, наркодилерам, тим хто забезпечує роботу незаконних казино і за вашою карткою відбуваються розрахунки, а ви насправді не маєте до того жодного відношення", - додав глава Нацбанку.
 
.