Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки у законопроекті про мобілізацію допускає лише одне обмеження військовозобов'язаних громадян. Зокрема, у праві керування транспортними засобами.
Про це народний депутат України Федір Веніславський  розповів  на брифінгу.
 
За словами Федора Вениславського, депутати допускають не всі запропоновані у проголосованому в першому читанні законопроекті про мобілізацію поправки, пов'язані з можливістю звернення Територіального центру комплектування та соціальної підтримки з обмеження в судовому порядку прав громадян.
 
 
Право на розпорядження наявними на рахунку грошима, право виїзду за кордон і право керування транспортним засобом. Депутати дійшли консенсусу на даний момент, і ми допускаємо тільки одне обмеження - право керування транспортними засобами для особи, яка не виконала вимогу ТЦК і не з'явилася для оформлення документів для уточнення даних і того, що не з'явилося на порядку денному ", - сказав Веніславський.
______________________________________________

Українці зможуть оновити облікові дані без відвідування ТЦК: що потрібно знати

Верховна Рада України продовжує роботу над законопроектом щодо мобілізації. Зокрема, пропонуються виправлення, що дозволяють військовозобов'язаним громадянам оновлювати свої дані без відвідування ТЦК та СП.
 
Про це  розповів  народний депутат України, заступник голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв.
Зазначається, що українці повинні мати можливість оновлювати чи надавати свої особисті дані як за відвідування ТЦК та СП, так і за допомогою цифрових сервісів.
 
За словами Чернєва, окрім явки до територіальних центрів комплексування, народні депутати розглядають ще кілька варіантів подання інформації, а саме:
•  через ЦПАУ (Центр надання адміністративних послуг);
•  онлайн через особистий кабінет військовозобов'язаного (має запрацювати через два місяці після ухвалення законопроекту про мобілізацію).
 
.
 
Чернєв також підкреслив, що військовозобов'язані громадяни України не повинні забувати, що їх першочерговий обов'язок виконувати свій військовий обов'язок і стояти на військовому обліку. Він додав, що з моменту набуття чинності нового закону про мобілізацію, оновити дані протягом 60 днів стане обов'язком громадян, а не правом.

______________________________________________

Скільки жінок пішли до ЗСУ за два роки війни

Після початку повномасштабного вторгнення росіян кількість жінок, які стали на захист Батьківщини та приєдналися до Збройних Сил України, зросла на 40%.
Про це  пише  Telegram-канал Spravdi.
Якщо раніше жінки могли проходити службу на посадах переважно медичних спеціальностей, діловодів і кухарів, то зараз українки нарівні з чоловіками борються з російськими загарбниками на передовій. 40%.  Адже лише разом ми можемо зупинити ворога ”, - йдеться у повідомленні.
______________________________________________

У ЗСУ пояснили, як навчатимуть мобілізованих

Україні потрібні підготовлені та навчені резерви, щоб використовувати їх у потрібний час, зазначив Олександр Павлюк.
Мобілізованих мають навчати інструктори з бойовим досвідом, що розуміють реалії та потреби війни. Про це заявив командувач Сухопутних військ Олександр Павлюк в ефірі національного телемарафону Єдині новини.
Він пояснив, що навчання є непростим процесом, бо є навчальні центри, до яких на початку повномасштабної війни на день прилітало по 20-30 ракет.
 
"Ми... змушені розосередити війська по всій країні, й не можемо повністю використовувати потужності навчальних центрів. Вчити людей мають військові з бойовим досвідом, вони більше розуміють реальність та потреби війни", – зазначив командувач Сухопутних військ.
 
Військовий розповів, що інструкторів без бойового досвіду відправляють на фронт, щоб вони його здобули.
За його словами, для перемоги Україні потрібні підготовлені та навчені резерви, щоб використовувати їх у потрібний час.
"Ми робимо все, щоб зберегти людей, це не завжди виходить, війна дуже жорстока. Бригади відновлюють за три місяці, і вони знову будуть готові до виконання завдань", - резюмував Павлюк.
___________________________________________

РФ може воювати з Україною щонайменше два роки - розвідка Литви

Росія матиме достатні ресурси для ведення бойових дій принаймні ще два роки, припускають литовські розвідники.
Росія, з нинішньою інтенсивністю ведення війни в Україні, матиме достатні ресурси принаймні ще два роки. Про це повідомляє Reuters з посиланням на звіт військової розвідки Литви.
 
 
Цю здатність агресору забезпечують високі ціни на нафту, ухилення від міжнародних санкцій та державні інвестиції, зазначають розвідники.
Росія реформувала та зміцнила сильно пошарпану під час бойових дій в Україні армію у 2023 році, та перебуває на шляху до розширення військового потенціалу вздовж свого кордону з країнами НАТО.
"Москва здатна оцінити уроки та підвищити свою боєздатність", - мовиться в матеріалі