Верховна Рада фактично визнала провал чергового етапу мобілізації в країні. Депутати частково пов'язують це із раптовою заміною усіх обласних воєнкомів. Кажуть, нові кадри не можуть впоратися з цією роботою. Крім того, закон обмежує працівників ТЦК в їхніх правах. Через це Рада готує законопроект, який буде непопулярним серед громадян, але дасть змогу посилити мобілізацію.
Про те, що мобілізація фактично зірвана, заявив секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.
 
"Ми всі знаємо, що в нас зараз проблема з мобілізацією, можна сказати, провал мобілізації. Після того, як були змінені військкоми, у нас пішов провал мобілізації. Це ситуація, на яку потрібно швидко впливати. Бо якщо ми не вплинемо і нічого не змінимо, у нас будуть дуже великі проблеми”, – сказав нардеп.
 
 
Водночас Костенко підкреслив, що такі питання, пов'язані з мобілізацією, має вирішувати не військове, а політичне керівництво країни. Ці рішення будуть завідомо непопулярними і можуть викликати невдоволення у масах, але політичне керівництво має узяти їх на себе.
 
"Це питання саме політичного керівництва — ухвалення законів, які вже давно лежать непідписані, підписати їх — щодо зменшення віку мобілізації або іншого”, – заявив Костенко
Крім того, зараз Рада разом із військовим керівництвом країни у пришвидшеному темпі готує зміни до законодавства, які дозволять
підсилити мобілізацію та виявити всіх ухилянтів.
________________________________________________________________

Мобілізація має бути для всіх: у Раді пропонують відправити на фронт по одному члену з кожної сім'ї

Мобілізація в Україні гальмує. Добровольці вичерпалися, а чоловіки, які залишаються в тилу, не мотивовані брати в руки зброю і йти воювати. Але захищати Україну хтось мусить. Через це в Раді пропонують відправити на фронт по одному члену з кожної сім'ї.
 
Таку пропозицію висловила заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, депутатка-"слуга" Мар’яна Безугла. Поки що – на рівні ідеї. А далі, ймовірно, ідея може стати законопроектом.
Міркування з приводу такої мобілізації вона висловила у своєму Facebook.
Депутатка пише, що таким чином можна забезпечити справедливість у питанні щодо виконання військового обов'язку.
 
.
 
"Що думаєте? Скоріше це і про те, щоб вклад в службу був чесний для всіх, якщо один/одна служить, то… Але добровільно, звісно, хто хоче. В той же час – як щодо вкладу кожної сімʼї? Це міркування, висновків зараз не роблю", – написала Мар'яна Безугла.
 
Якщо тут ключове слово "зараз", то це означає, що згодом може бути й відповідний законопроект. А поки що на підтримку своїх міркувань депутатка оприлюднила коментарі українців у Facebook.
"Чому тоді не мобілізують жінок на рівні з чоловіками?!
"Суспільство ще живе патріархальними стереотипами"
 
"Я підтримую за однієї умови, якщо з родини вже є воюючі чоловіки, то від жінок відстьобуються, і навпаки, воює жінка, то чоловіка не чіпають. З родини хтось один має воювати, а хтось вдома лишатися…".
Отже, з коментарів очевидно, що дехто з українців схвалює ідею щодо мобілізації по одному члену від кожної сім'ї. Ну, а з тих сімей, де немає чоловіків, можуть призвати жінок, адже багато українців вважають, що гендерна рівність має бути в усьому.