Цивільних херсонців, викрадених російськими окупантами влітку 2022 року, наразі судять у Ростові. Дев’ятьох чоловіків звинувачують у «підготовці та скоєнні акту міжнародного тероризму».
Імені викрадених чоловіків: Сергій Офіцеров, Юрій Кайов, Сергій Ковальський, Костянтин Резнік, Сергій Кабаков, Денис Лялька, Сергій Гейдт, Олег Богданов і Юрій Тавожнянський. Історії декількох із них «Гривна» розповідала.
 
Так, Юрій Кайов – херсонський підприємець і волонтер від «Червоного Хреста». Окрім «підготовки до міжнародного тероризму», окупанти звинувачують його ще й у замаху на колаборанта Кирила Стремоусова.
Автомайстра Сергія Гейдта російські військові викрали 19 липня і утримували в катівні в Херсоні. Йому теж інкримінують міжнародний тероризм.
 
 
Сергій Офіцеров – менеджер з продажу побутової техніки, сантехніки та меблів. Сергій Ковальський – його племінник, фермер та колишній військовослужбовець ЗСУ. Також колишнім військовослужбовцем ЗСУ є і Денис Лялька. Костянтин Резнік – підприємець, а Сергій Кабаков – менеджер з продажу, обох затримали практично одночасно. Олег Богданов – колишній чиновник, раніше займав посаду заступника начальника управління транспортної, дорожньої інфраструктури та зв’язку Херсонської міськради, був начальником відділу транспорту.
 
Усіх чоловіків окупанти утримували в Херсоні, потім перевезли до Криму, а пізніше – до СІЗО Лефортово в Москві.
Як повідомляє МІПЛ (Міжнародна ініціатива за права людини), наразі всіх дев’ятьох чоловіків утримують у СІЗО № 1 в Ростові, де незаконно судять.
 
Зокрема, 20 лютого 2024 року в Південному окружному військовому суді Ростова почалося перше так зване засідання у справі Сергія Офіцерова, Юрія Кайова, Сергія Ковальського, Костянтина Резніка, Сергія Кабакова, Дениса Ляльки, Сергія Гейдта, Юрія Тавожнянського та Олега Богданова. Засідання було закрите, а підсудні сиділи в скляній камері й не могли спілкуватися з адвокатами.
 
.
 
«Преси, здається, теж не було. Я зараз моніторю російські пабліки – розголосу в Росії немає», – розповів МІПЛ Геннадій Офіцеров, батько Сергія Офіцерова.
Відомо, що ще два засідання відбулися 21 березня та 4 квітня, але жодної інформації про них немає.
 
Нині родичі дев’ятьох незаконно ув’язнених херсонців шукають можливості допомогти їм. Вони також домагаються від Міжнародного комітету Червоного Хреста офіційного підтвердження того, що чоловіки перебувають у російській в’язниці.
Нагадаємо, що якщо РФ визнає чоловіків винними, їм загрожує від 10 до 20 років позбавлення волі, або пожиттєве ув’язнення.