Україна розраховує, що Конгрес схвалить надання допомоги для України в розмірі близько 60 млрд доларів. Зокрема, українська армія відчайдушно потребує зброї.
Проте військово-політичне керівництво держави готується також до найгіршого сценарію, коли війську доведеться захищатися від ворожих атак: зараз триває будівництво трьох ліній оборонних фортифікацій.
Про це розповіла народний депутат, голова тимчасової спеціальної комісії (ТСК) ВР з питань моніторингу постачання зброї Олександра Устинова в ефірі телемарафону.
Вона висловила сподівання, що Конгрес США, зрештою, продовжить допомогу Україні.
"Я сподіваюся, що допомога буде проголосована. І насамперед це стосується надходження зброї до України. Тому що ми розуміємо, що ключове, що нам зараз потрібно – це зброя, – зазначила Устинова.
У бюджетному запиті, внесеному до Конгресу президентом США Джо Байденом, на постачання зброї закладено понад 20 млрд. доларів із загальної суми в 60 млрд. Ще 11,8 млрд. у разі прийняття запиту підуть на пряме бюджетне фінансування.
"А 800 млн, які Штати планують виділити – це залишки, які були на рахунках і залишилися ще з попереднього бюджету, який проголосував нам Конгрес", – додала Устинова.< /span>
Втім, наголосила депутат, незалежно від результатів голосування у Конгресі, ситуація зі зброєю для української армії не буде простою. Тому Україна готується до того, що війна може перейти у нову фазу.
"Якщо не буде зброї, ми вже готуємось. Ми готуємо фортифікаційні укріплення зараз у три лінії. Розуміючи, що якщо нам доведеться зараз, особливо взимку, переходити до захисної війни, а не йти в напад, як було раніше. Ми розуміємо чудово, що навіть коли будуть виділені гроші – у світі закінчуються боєснаряди”, констатувала Устинова.
_____________________________________________________
Путін анонсував майбутній військовий округ Росії
Російський президент Володимир Путін заявив, що після вступу до НАТО у Фінляндії можуть виникнути проблеми з РФ, і анонсував створення Ленінградського військового округу, пише російське агентство "Інтерфакс".
.
"Взяли затягнули до НАТО Фінляндію. У нас що були з Фінляндією якісь суперечки? Всі суперечки, у тому числі територіального характеру в середині ХХ століття, давно вирішені ", - сказав Путін в інтерв'ю в програмі "Москва. Кремль. Путін".
За його словами, раніше Росія і Фінляндія мали "найсердечніші стосунки", а тепер виникнуть проблеми. Росія створюватиме Ленінградський військовий округ і концентруватиме там "певні військові підрозділи".
"Так, у лісовому комплексі були проблеми, пов'язані з необхідністю лісопереробки всередині країни. Ось і все. Це нісенітниця і дрібниці, насправді, - сказав Путін.
Нагадаємо, Фінляндія офіційно стала членом НАТО у квітні цього року. Фінський лідер після вступу країни до Альянсу закликав не втрачати пильності у питаннях безпеки.
_____________________________________________________
Британська розвідка пояснила, навіщо Путіну вибори президента на окупованих територіях
Центральна виборча комісія Росії 11 грудня заявила, що голосування на президентських виборах відбудеться на окупованих територіях України. Йдеться про Донецьку, Луганську, Херсонську та Запорізьку області України.
Раніше Росія вирішила залучити окуповані регіони і до регіональних виборів, які відбулися у вересні 2023 року. Розвідка Британії зазначає, що, як і тоді, голосування за президента Росії там не буде ні вільним, ні чесним.
"Російська влада майже напевно бачить досягнення "правильних" результатів у цих регіонах як пріоритет, оскільки вони хочуть створити враження легітимності вторгнення Росії, - відзначили в Міноборони Британії.
Російська окупаційна адміністрація майже напевно вдаватиметься до фальсифікації виборів та залякування українців. Це потрібно окупантам, щоб забезпечити перемогу російського президента Володимира Путіна у регіонах із значною перевагою.
Розвідка Британії переконана, що Путін у такий спосіб хоче створити враження "легітимності" вторгнення на чужу територію.